Zlomil bídu, ale co dál? Pokračuju v práci, víc neřeším, hlásí Bělohlav

Foto: Facebook HC Dynamo Pardubice

Až do čtvrtého domácího zápasu čekali hokejisté Pardubic na první domácí výhru. Více než devět tisíc diváků je hnalo k prolomení série těsných porážek, důležitý triumf nad Kladnem se jim nakonec i díky dobrému začátku povedlo ubojovat. „Podobný zápas jsme potřebovali a v naší situaci možná lepší, že jsme ho urvali o gól. Chyby tam byly, ale hráči to odmakali a přálo nám i štěstí,“ mohl být spokojen s výsledkem 3:2 Radek Bělohlav, jenž se po sobotním odvolání Ladislava Lubiny přesunul do pozice hlavního kouče.

HokejkaTV

Po páteční těsné prohře 3:4 ve Zlíně nastalo v sobotu dopoledne v Pardubicích očekáváné – oznámení konce hlavního trenéra Ladislava Lubiny. Na jeho místo se postavil dosavadní asistent Radek Bělohlav a pod jeho vedením prolomilo Dynamo šňůru čtyř porážek.

„Pokračovali jsme ve stejném stylu přípravy, akorát jsme v sobotu změnili systém tréninku, protože toho měli někteří hráči plné zuby. To znamená, že přibližně deset hráčů dostalo volno, odtrénovali jsme s kluky, kteří měli menší ice time a v neděli jsme si udělali delší trénink před zápasem. Ale jinak v přípravě jsme pokračovali v tom, co máme zažité,“ ohlédl se Bělohlav za přípravou na utkání.

„Pokračuju ve své práci a neřeším, co bude.“

Východočeši nebyli před nedělním duelem v jednoduché situaci, proběhla změna na pozici hlavního trenéra, navíc se se třemi body krčili na spodku tabulky a další porážka by jejich trápení mohla ještě prohloubit. Sérii nezdarů se jim ale povedlo prolomit a pátý těsný zápas v řadě už se radovali oni.

„Hlavně mě mrzí, že to první domácí vítězství nepřišlo třeba s Hradcem. Myslím si, že bychom si to užili ještě více než nyní. Ale buďme za to rádi, protože kluci už to potřebovali, mají tu euforii. Myslím, že jim vítězství chutná, budou si to pamatovat a budou si to chtít zopakovat,“ věří hlavní trenér Dynama po prolomení série proher.

„Zápasy jsou si docela podobné, byly to porážky o gól, tentokrát jsme naopak o gól vyhráli my. Je to o proměňování šancí, potřebujeme dát tři čtyři góly, abychom si mohli dovolit ten luxus a dostat nějaký gól, protože v hokeji góly padají. Měli jsme spoustu přesilovek. Škoda, že jsme se v nich nedostali do stavu 4:2 nebo dokonce 5:2,“ jmenoval Bělohlav herní situaci, kterou potřebují Pardubice od startu sezony zlepšit.

Dynamo vyšle na bránu v průměru devětadvacet střel za zápas, jenže má průměr pouze necelých dvou vstřelených branek na utkání. Kladno přestřílelo jasně 42:19, přesto se až do konce muselo strachovat o těsné vítězství 3:2. „Šance tam jsou, kluci potřebují dostat jistotu, aby nejlépe vystřelili třeba z první. Rado Tybor to tam měl, protože to jsou vyložené šance, nebo i čtvrtá pětka tři minuty před koncem tři šance během pěti sekund, to prostě stačí zvednout nahoru a je to gól. Ale když budeme mít pár bodů navíc, tak ono to najednou přijde,“ myslí si nový šéf pardubické střídačky.

Jágr dominoval, podal opět famózní výkon

„Máme v pondělí trénink a předpokládám, že zatím se nic měnit nebude. Pokračuji ve své práci a neřeším, co bude,“ říkal po skončení nedělního zápasu. Vyjádřil se také k tomu, že se rojí spekulace o příchodu Aloise Hadamczika. „Víte, že je po operaci?“ odvětil a poté ještě pokračoval: „Zeptejte se jeho, je to můj kamarád, ale v této chvíli s tímto klubem nemá nic společného, ale je to otázka na něj a na klub. Možná je i nefér se o tom bavit, aby nebyl naštvaný, jakým způsobem o tom mluvím, ale nic o tom nevím.“

Z kladenských Rytířů jeho tým nejvíc trápil Jaromír Jágr, který měl podíl na obou brankách, na první nahrál a druhou sám vstřelil. „Jasně, že je rozdíl, když je Jaromír Jágr na ledě, a když ne. My jsme se na něj museli připravovat, i tak jsou věci, kdy se prosadil. Opět tím svým způsobem hry, který je snad lepší, než co byl loni a předloni, tady dominoval a je fajn, že jsme ho relativně pohlídali, ale podal opět famózní výkon. Ani ne dvacet čtyři hodin po parádním zápase s Libercem,“ pěl Bělohlav slova chvály na Jágrovu adresu.

Sestřih HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz