Zlomená ruka, operace a konec sezony. Sparta přišla o Formana

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

7. března 2018, 15:01

Adam Bagar

Sparta musela na úvod předkola play off pod Ještědem skousknout nejen těsnou porážku 2:3 po prodloužení, ale také ztrátu útočníka Miroslava Formana. Ten si ve třetí části smolně zlomil ruku, musí na operaci a sezona pro něj předčasně skončila.

HokejkaTV

Sedmadvacetiletý bojovník utrpěl zranění poté, co po úniku po pravé straně neustál souboj s domácím zadákem Patrikem Maierem a spadl přímo na mantinel. Miroslav Forman se svíjel v bolestech, v čase 50:29 pro něj úvodní zápas předkola Generali play off skončil.

„Bohužel se potvrdilo to nejhorší. Ruka je opravdu zlomená. Doktoři mi navíc řekli, že dost komplikovaně, takže budu muset na operaci.“

Nejspíš hned věděl, že je zle. Obavy se brzy naplnily a trenérský štáb Sparty musel přijmout nepříjemnou diagnózu. „Míra Forman má zlomenou ruku, je to pro nás velká ztráta,“ mračil se po utkání trenér František Výborný, který dumal nad tím, kdo Formana nahradí.

Forman se zranil po souboji s Patrikem Maierem

Sparťanský útočník dnes absolvoval i vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. „Bohužel se potvrdilo to nejhorší. Ruka je opravdu zlomená. Doktoři mi navíc řekli, že dost komplikovaně, takže budu muset na operaci,“ líčí Miroslav Forman.

Ten už se v letošních bojích o Masarykův pohár jistě nepředstaví. „Sezona pro mě skončila, ale klukům budu fandit v každém zápase. Věřím, že sérii s Libercem zvládneme a postoupíme,“ přeje si Forman na oficiální facebookové stránce Sparty, která v předkole ztrácí.

Sestřih utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz