Zlínští fanoušci mě mají v oblibě, culí se po hattricku střelec Gulaš

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Plzeň se ve Zlíně dlouho trápila a v zápase prohrávala už 0:2. Pak si však trenéři vzali oddechový čas, hráčům důrazně vyčinili a na ledě byla jiná Plzeň. Minutu po brance Zlína hosté snížili na 1:2, ve třetí třetině vyrovnali a v prodloužení rozhodl Milan Gulaš, který tak završil svůj hattrick.

Jágr Chance liga

„My jsme věděli, že Zlín v poslední době hraje... ne špatně, ale prohráli nějaké zápasy, hráli doma po nějaké sérii a chtěli to zlomit. Hráli velice aktivně od začátku a nám to dělalo problémy. Samozřejmě trenérům se nelíbila spousta věcí, ale jsem rád, že jsme natolik zkušené mužstvo, že jsme tlak ustáli a dokázali odsud odvézt dva body,” svěřil se po utkání plzeňský střelec Milan Gulaš.

„Od začátku zápasu jsme nebyli ve své kůži, Zlín začal velice dobře a nám to dělalo problémy. Jsem rád, že jsme přečkali jejich tlak. Jednou jsme byli dobří, jednou špatní a pořád se to opakovalo. Nedokázali jsme chytit rytmus zápasu. Se štěstím jsme proměnili šance, které se nám naskytly,” řekl třiatřicetiletý útočník.

Jako klíčový se ukázal oddechový čas Plzně po druhé brance Zlína. Trenéři hráčům řekli důrazně své, hosté minutu poté snížili a jejich hra se výrazně změnila. „Určitě to bylo důležité, protože všichni jsme viděli, že to není ono, že je potřeba něco udělat. Trošku se zregulovala sestava a mělo to svůj účinek. Dva body jsou pro nás zlaté,” přiznal Gulaš, který si nemyslí, že vítězství 11:1 nad Pardubicemi mělo na tým negativní dopad.

Zlín si body zasloužil víc, ale my jsme byli šťastnější

„V žádném případě. My jsme natolik zkušený mančaft, že jsme emoce po vysoké výhře okamžitě korigovali. Jak jsem říkal, Zlín vstoupil do zápasu mnohem líp, ale my jsme byli šťastnější a bereme dva body,“ opakoval. A jeho hattrick? Na svůj poslední si už nepamatoval, těšila ho však především výhra.

„Tady ti fanoušci mě mají hodně v oblibě, většinou je to tady hodně vyhecované a já jsem hrozně rád, že si po tom průběhu odvážíme dva body. A je úplně jedno, jestli jsem góly vstřelil já, hlavně že máme dva body. Takový je hokej. Někdy si to nezasloužíte, ale berete body. Já si myslím, že Zlín si je zasloužil víc, ale my jsme byli šťastnější,“ přiznal plzeňský kanonýr.

Svůj třígólový večer dokonal po parádní akci v prodloužení. „Bylo to ve hře tři na tři. Tým, který je na puku, má výhodu a ještě k tomu v ofenzivním pásmu. To se potvrdilo. Snažili jsme se držet puk na holi, perfektně nám klapla kombinace, kdy jsme si tam dobře prohodili puk a já jsem už měl lehkou pozici, protože jsem viděl, že gólman je hodně zajetý a stál. Takže jsem se snažil jít do bekhendu a vyšlo to,” popsal svou vítěznou trefu.

Hned po příchodu do kabiny mu spoluhráči hlásili, že si za svůj hattrick pořádně připlatí do kasy. Gulaš to však bral s úsměvem. „To k tomu patří. Minulý zápas jedenáct gólů, to jsou další prémie do kasy, takže pro nás skvělé. Můžeme zase podpořit nějakou nemocnici, protože ty peníze vždycky chceme věnovat ne tomu, že se budeme někde opíjet v hospodě, ale vždy to slouží k těmto věcem. Jsem za to hrozně rád.”

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz