Zlín zase prohrál. Na paniku je ještě brzy, říká ale Fořt

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Třetí prohra v řadě. Zlín se snažil, bojoval, ale ani tentokrát mu to na body nestačilo. Berani spadli na 12. místo. Zlín sice v utkání vedl 2:1, ale Plzni se podařilo stav převrátit na svou stranu a duel nakonec ovládla v poměru 5:3.

Plekanec Chance liga

„Bod jsme si zasloužili, byl to vyrovnaný zápas. Ale vlastní nedisciplinovaností jsme to nezvládli. Dostali jsme moc gólů,” smutnil střelec dvou zlínských gólů Tomáš Fořt. „Rozhodla situace na začátku třetí třetiny, kdy jsme inkasovali rychlý gól a Plzeň nám odskočila na dvougólový náskok. Není to poprvé, kdy jsme tak brzy inkasovali. Náhoda to asi nebude, ale nevím, čím to je,” kroutí hlavou útočník Beranů.

Dvougólový střelec ševců má na svém kontě letos už čtyři branky. Loni jich Fořt v sedmatřiceti duelech nastřílel jen pět. On sám na to ale moc nehledí. Více ho trápí výsledky týmu. „Máme jen šest bodů, takže to neřeším. Už minulý rok ke konci sezony jsem měl více času na ledě, což pro mě bylo poprvé v extralize. Teď je to podobné,” porovnává.

Berani mají na svém kontě nyní tři porážky v řadě a zároveň i tři domácí porážky v řadě. Na svém ledě nestačili na Hradec, Liberec a nyní Plzeň. „Nemyslím si, že by ty zápasy byly diametrálně odlišné. Lišilo se to od utkání ve Vítkovicích, kde jsme hráli špatně. S Libercem to bylo systémově lepší a i dnes to nebylo tak špatné, ale máme nulu. Můžeme si říkat, jak dlouho chceme, že hrajeme dobře, ale je nám to k ničemu, když nemáme body,” štve šestadvacetiletého útočníka.

„Můžeme si říkat, jak dlouho chceme, že hrajeme dobře, ale je nám to k ničemu."

Zlínští mají po sedmi kolech na kontě šest bodů. Což není zrovna ideální situace. „Na paniku je ještě brzy. Tím si nepomůžeme, když tady začneme chodit s hlavami dole a říkat si, že se nám nedaří a puky se k nám neodrážejí. Musíme pořád jít dál, pracovat na sto procent a věřit tomu, že se to jednou zlomí. Jedeme teď na Spartu, což je soupeř jako každý jiný. Je potřeba se soustředit sami na sebe a na hokej, jaký chceme hrát,” nabádá Tomáš Fořt.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz