Zlín vrací úder: Vítkovický trenér Petr se snížil k zákeřné odplatě

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

5. prosince 2017, 17:51

Adam Bagar

Vedení extraligového Zlína se rozhodlo s odstupem několika dní reagovat na velmi ostrá slova vítkovického trenéra Jakuba Petra, kterému po výhře 5:0 stále ležely v žaludku události z bitvy na zlínském ledě, kde ostravský celek po Veselého ataku přišel o Rastislava Deje. "Na základě subjektivní interpretace vítkovického kouče Jakuba Petra k událostem posledních vzájemných utkání je naší povinností se hájit," zahájili Berani své tiskové prohlášení.

Plekanec Chance liga

„Chybí mi respekt a pokora. To, co se dělo ve Zlíně, mi hlava nebere. To není normální. Rasty Dej tam ležel na lehátku a žlutomodrá organizace si stěžuje na to, že tam nějaký hráč někomu něco řekl. A to, jak se k nám po zápase chovali zlínští trenéři? To bych si v životě nedovolil, já byl vychováván k respektu,“ zlobí se na Berany vítkovický trenér Jakub Petr.

Zlínskou střídačku vytočila reakce Jakuba Lva, jenž si po zákroku kapitána Ondřeje Veselého na Rastislava Deje nedovolil nějakou ostřejší poznámku. „Jeho reakce byla neuvěřitelná, když urážlivým způsobem vůči asistentu trenéra Martinu Hamrlíkovi prezentoval svůj mylný názor, že poslal Veselého na led s úmyslem zranit Deje,“ odmítá klub podobné úvahy.

Petr se opřel do Zlína: Co se tam dělo, mi hlava nebere! »

„Pro popření tohoto úmyslu mluví nejen osobnostní charakter Martina Hamrlíka, ale také vývoj utkání, kdy se nám podařilo během brzkého začátku třetí třetiny snížit z 1:4 na 3:4,“ popisuje tamní vedení. „Po zápase jsme se pak vyjádřili, že takové chování hráčů je neakceptovatelné a je hrubou urážkou, kterou by si měli vyřešit,“ odkrývají Berani důvod naštvání.

Emoce provázely i poslední zápas na vítkovickém ledě. Jakub Petr si libuje, že jeho svěřenci dokázali udržet nervy na uzdě a soustředit se na svůj výkon, který vedl k jasnému triumfu 5:0. Ale dle Beranů tomu tak nebylo. „Už před utkáním jsme se mohli dočíst, že nechystají žádnou vendetu, ale samotný závěr duelu dokazuje pravý opak,“ kroutí hlavou ve Zlíně.

Zákrok Vojtěcha Tomiho na Ondřeje Veselého

Podle hostů Jakub Petr cíleně poslal na led Vojtěcha Tomiho, aby napadl Ondřeje Veselého. Zlín dokonce žádal trest u disciplinárky, ale ta úmysl neprokázala. „Vítkovický trenér se snížil k zákeřné odplatě, hnán neuvěřitelnou zlobou a nenávistí. Jak jinak si vysvětlit účinkování Vojtěcha Tomiho, jehož celkový čas v utkání byl jen čtyřicet sekund?“ ptají se.

„Ten trenér, který volá po respektu, pokoře a sám při této nechutné odplatě svými posunky uráží soupeře, si nemůže nárokovat právo mravokárce. Těžko se pak věří jeho rádoby upřímným slovům, že hráče udržel emočně na uzdě. Buď nemluví pravdu, nebo selhal jako trenér, když si jeho svěřenec dovolí porušit jeho pokyny,“ zakončují Berani své prohlášení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz