Zlín posiluje obranné řady, po 10 letech se do extraligy vrací Blaťák

Foto: hawk.ru

29. dubna 2016, 8:57

Adam Bagar

Spekulace se potvrdily. Zkušený obránce Miroslav Blaťák se po deseti sezonách vrací do elitní české soutěže, respektive do mateřského Zlína. Bývalý hráč Ufy, Omsku a Čerepovce se s tamním vedením dohodl na dvouleté smlouvě. "Je to velká posila do obranných řad. Předpokládáme, že bude jedním z lídrů mužstva nejen na ledě, ale také v kabině," hlásí zlínský jednatel Patrik Kamas na klubovém webu PSG.

Nový fanshop

"Na podmínkách smlouvy jsme se dohodli poměrně rychle už v průběhu uplynulého ročníku a čekali jsme pouze na formální potvrzení," přiznává Kamas s tím, že podpisu smlouvy nebránily ani Blaťákovy zdravotní problémy, které ho potkaly loni v ruském Čerepovci. "Mirek se už cítí v pořádku po všech těch zdravotních peripetiích, kterými si prošel v loňském roce," potvrzuje zlínský jednatel, jenž si od jeho příchodu hodně slibuje.

"Stává se pro nás jedním z nejdůležitějších článků týmu pro příští sezonu. Je to velká posila do obranných řad a předpokládáme, že bude jedním z lídrů mužstva na ledě, ale také v kabině. Považujeme to za kvalitní posílení kádru od okamžiku, kdy se nám podařilo udržet kompletní první útočnou formaci vedenou Petrem Holíkem," líčí Patrik Kamas na adresu třiatřicetiletého zadáka, který se do Zlína vrací přesně po deseti letech.

Sýkora s Cibákem ve Zlíně končí, pokračují Veselý, Kotvan či Říčka »

Už v pondělí 2. května se Miroslav Blaťák připojí k souboru kouče Rostislava Vlacha. "Táhlo mě to po dlouhých letech strávených v Rusku opět domů nejen kvůli rodině. Samozřejmě mám z návratu skvělé pocity a jsem rád, že se vracím do mateřského klubu. Se Zlínem jsme si vyšli při jednáních maximálně vstříc. Zdravotně jsem v pořádku a mám do hokeje opět velkou chuť," říká odhodlaně bývalý reprezentant a mistr světa 2010.

Blaťák ze Zlína odešel po sezoně 2005-06, sezonu si zahrál ve švédské Moře, ale další roky už strávil výhradně v Rusku, respektive Kontinentální lize. Tam postupně působil v Ufě, Omsku a Čerepovci. V barvách Severstalu byl nucen kvůli problémům s páteří ukončit předčasně svoje angažmá. Na východě získal celkem dva mistrovské tituly. S Ufou slavil v roce 2008, o tři roky později dokonce pozvedl nad hlavu Gagarinův pohár.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz