Zlín nevídaně ničil Kometu. Kdy se probudíme ze snu? říkal si Honejsek

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Byl to zápas jako ze snu. Pro domácí ten nejčernější možný, pro hosty přesný opak. Kometa byla v derby se Zlínem jasným favoritem, ale do té doby poslední celek soutěže potvrdil vzrůstající formu a nadělil Brňanům na jejich ledě hodně nečekaný debakl 7:0. „Taková prohra je pro Kometu lepší, než když prohrajete po dobrém výkonu. Takových zápasů potkáte v sezoně více a teď to byl jeden z nich,“ tvrdí zlínský útočník Antonín Honejsek, který se na výhře podílel dvěma zásahy a jednou asistencí.

HokejkaTV

O tak snadné výhře v derby se vám ani nezdálo, že?
Těžko říct. Se spoluhráči jsme si říkali, kdy už se probudíme po obědě ze snu a pojedeme na zápas. Je to super, odehráli jsme skvělý zápas. Pro Kometu je to asi kruté, ale takové zápasy jsou. Nám se to odráželo trochu více, měli jsme více štěstí v některých situací. Taková prohra je pro Kometu lepší, než když prohrajete po dobrém výkonu. Takových zápasů potkáte v sezoně více a teď to byl jeden z nich.

Dá se říci, že duel rozhodla už první branka, kdy Vejmelka namazal na hokejku spoluhráči Fryšarovi?
Nemyslím si. Věděli jsme, že na nás Kometa doma vletí, protože je to tak tady vždycky a domácí na vás v úvodních deseti minutách vyrukují aktivně. Naštěstí se při prvním gólu nedohodli, bylo to asi lacinější. Věděli jsme, že poté nesmíme polevit, protože v zápasech na začátku sezony, kdy jsme prohrávali o gól, nám chybělo, myslím si, více odvážnosti. Zbytečně jsme se zatahovali a nehráli celých šedesát minut, což jsme si teď vybrali zpátky.

A také jste hráli nesmírně obětavě.
Je to jedna z věcí, kterou jsem zapomněl říct. Zblokovali jsme nejen hodně střel, ale také hodně přihrávek, a to včetně těch křižných na ose Holík – Mueller, pohlídali jsme si v přesilovce i na středu Orsavu. Všechno jsme zblokovali nebo vylehali, takže to bylo nesmírně důležité.

Cítili jste po páteční výhře nad Pardubicemi o něco volnější ruce?
Pořád jsme věděli, že na body jsme poslední. Nějaký tlak tam pořád byl, ale šli jsme tomu v Brně úplně od začátku naproti. Kometa měla naopak zápas blbec, kdy jí nevyšlo vůbec nic. Sám to znám, je to frustrující a bylo to na nich vidět. My jsme rádi za tři body.

Na to, že šlo o vždy vypjaté derby, tak příliš emocí na ledě nebylo, souhlasíte?
Trochu mi přišlo, že ve třetí třetině už se zápas jen dohrával. Když vám ten den nejde nic, tak vám nejde nic. Brno má strašně šikovné hráče a oni to o sobě vědí. Myslím si, že v dalších zápasech budou zase dobří.

V závěru to navíc vypadalo, že už dohráváte v ryze tréninkovém tempu.
Když vedete 6:0, tak vám jde všechno lépe. Zkusíte kličku na střed, přihrávku do tandemu a všechno vám jde s lehkostí. Teď jsme si to dovolit nemohli.

Pochopili jste v kabině rozhodnutí Marka Čiliaka, že nechce proti Kometě chytat?
Jednoznačně. Pokud na tom byli takhle domluvení v klubu, tak tomu naprosto rozumím a chápu to.

V úterý vás čeká další duel, a to doma proti Spartě. Vyhovuje vám hrát takhle v tempu obden?
Říkal jsem, že nám zápasy chybí. Prohrávali jsme předchozí utkání o gól, bylo to frustrující. V neděli jsme těsně prohráli a pak jsme celý týden čekali na zápas. Je jen dobře, že jdou teď zápasy rychle po sobě. V lednu tak pak třeba bývá naopak a hraje se hodně duelů po sobě, a ještě rádi vzpomínáme na podzim. Je to jen dobře.

Cítíte, že vaše hra nyní jde nahoru?
Doufám, že tomu tak bude. Nestáhli jsme zbraně, pořád jde o začátek sezony a víme, že jsme hokej hrát nezapomněli. O tohle nešlo. Dělali jsme stále správné věci, abychom štěstíčko přiklonili zpět k sobě. To nám dosud trochu chybělo. V posledních dvou zápasech jsme hráli hodně aktivně, snažili jsme se hodně bruslit a vychází to. Na druhou stranu to ale nesmíme podcenit.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz