Zlín má před play off jasno: trenér Vlach pokračuje, asistent Jurík také

Foto: hokej.zlin.cz

3. března 2016, 12:32

Václav Jáchim

Chystají se na předkolo play off, hokejisté Zlína se dokázali vymanit z podzimní krize a ještě mohou v této sezoně dosáhnout na zajímavé mety. Před klíčovou fází ročníku zároveň mají klid s ohledem na budoucnost. Tým PSG nadále povede trenér Rostislav Vlach, zůstávají také asistent Juraj Jurik a patrně i kouč brankářů Richard Hrazdira. "K dohodě s Rosťou Vlachem došlo už během poslední reprezentační přestávky. Ale shodli jsme se, že jejím potvrzením bude postup do předkola play off," uvedl v tiskovém prohlášení jednatel klubu Patrik Kamas.

Jágr Chance liga

Vlach se s vedením klubu dohodl na roční smlouvě s následnou opcí, u týmu PSG si prošel náročným obdobím. Podobně jako v předchozí sezoně, kdy ale za Zlín ještě váleli Petr Čajánek nebo Petr Leška. "Bohužel také letos jsme prožili nevydařený vstup do soutěže a museli jsme se s ním vypořádat v návaznosti na budování týmu po loňském odchodu lídrů. Mužstvo zároveň potřebovalo čas, aby se jiní hráči do role lídrů adaptovali. Trenéři i hráči to opět zvládli, a to pro nás bylo impulsem, aby pokračovali ve své práci," připomněl Kamas.

Trenérský štáb dokázal, že umí, pro vedení klubu to je klíčová informace. "Postoupili jsme do předkola play off a mužstvo od druhé čtvrtiny a zejména ve druhé polovině dlouhodobé části předvádělo velmi dobré výkony. Chceme proto, aby realizační tým pokračoval ve stejné sestavě s tím, že v letní přípravě dostane větší prostor kondiční trenér, co bude pro hráče změna po předchozích sezonách a určitě to bude zajímavý impuls," doplnil Kamas.

Vlach vede zlínský tým od sezony 2007-08, kdy ve funkci nahradil Ernesta Bokroše. Od té doby PSG velí. Někdejší vynikající útočník, který startoval na olympiádě 1998, Kanadském poháru 1987 nebo na světovém šampionátu 1997, působil u mužstva dlouho jako asistent Zdeňka Venery, poté povýšil do pozice hlavního trenéra a před dvěma lety se svěřenci slavil mistrovský titul. Teď ale původně hrozilo, že Vlach misi ukončí. "Začátek nebyl podle našich představ, podobně jako loni se nám nepovedl vstup do extraligy a odráželi jsme se ze dna tabulky. Zvažoval jsem i variantu, že po sezoně skončím a přijmu angažmá jinde. Pro odchod hovořilo dlouhé působení ve Zlíně a rovněž i určitá okoukanost mé osoby pro hráče. Po uvážlivém úsudku jsem se rozhodl v práci pro zlínský hokej pokračovat," uvedl někdejší hokejista Gottwaldova, Jihlavy, Vsetína, jenž působil také ve Finsku či v Německu.

Spojení Vlacha se zlínským klubem bude pokračovat, před několika dny mimochodem prodloužili spolupráci také útočníci Petr Holík s Lotyšem Robertsem Bukartsem. "Společně s vedením klubu zde budujeme řadu let určitou koncepci, která funguje nejen ze sportovního hlediska. Sedli jsme si v řešení krizových situací, které nás potkaly. Všichni jsme na jedné lodi a pracujeme jako jeden tým. Značnou roli pro pokračování bylo i setrvání jednatele klubu Patrika Kamase a generálního manažera Karla Adamíka ve vedení klubu. Všichni chceme navázat na dosavadní práci a vytvořit do budoucna nadále stabilní tým," připomněl Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz