Zlín hlásí další posilu, k beranům se po dvou letech vrací Honejsek

4. května 2016, 9:27

Adam Bagar

Po Miroslavu Blaťákovi hlásí zlínské vedení další zajímavý návrat! Na jihovýchod Moravy se po dvou letech vrací útočník Antonín Honejsek, který postupně působil ve finském Espoo, Brně a naposledy v Hradci Králové. "Dohodli jsme se na jednoleté spolupráci. Věříme, že Tonda zde naváže na předchozí velice úspěšné sezony ve zlínském dresu," říká jednatel Patrik Kamas na klubovém webu PSG.

Nový fanshop

Na jaře 2014 se Antonín Honejsek výraznou měrou podílel na úspěšném tažení Zlína, který se radoval ze zisku mistrovského titulu. Dnes už pětadvacetiletý hráč se tehdy v play off zaskvěl dvanácti body a dohromady v sezoně nastřílel více než dvacet branek. Přesto ho klub neudržel a šikovný útočník zamířil do Finska. Tam se neprosadil. V elitní soutěži sehrál za Espoo Blues jediné utkání a pak oznámil návrat na česká kluziště.

Nikoliv do Zlína, Antonín Honejsek posílil kádr rivala z Komety. Ani tam dlouho nevydržel a po sedmi utkáních uplynulého ročníku se přesunul do Hradce Králové. Ale předchozí pohodu ze zlínského prostředí stále nenašel a ve čtyřiceti střetnutích zapsal devatenáct bodů. "Věříme, že tady naváže na předchozí velice úspěšné sezony ve zlínském dresu," říká jednatel klubu Patrik Kamas s tím, že se dohodli na roční smlouvě.

"Hledali jsme do sestavy mužstva na příští sezonu produktivní pravé křídlo, s příchodem Tondy Honejska se nám ten záměr podařilo uskutečnit," těší Kamase. Bývalý juniorský reprezentant sehrál v české extralize celkem 251 zápasů, v nichž zapsal slušných 131 kanadských bodů za 66 branek a 65 nahrávek. I přes svůj věk má prostějovský rodák ve sbírce kompletní sadu medailí. Zlato a stříbro slavil ve Zlíně, bronz s Brnem.

Už na konci dubna oznámilo zlínské vedení příchod posily do zadních řad Miroslava Blaťáka, jenž se do mateřského klubu vrátil z Ruska po dlouhých deseti sezonách. Návrat hlásí rovněž zadák Antonín Bořuta a novým přírůstkem v týmu zkušeného trenéra Rostislava Vlacha je také útočník Martin Podešva, který naposledy působil ve Znojmě. Otazník nadále visí nad zadákem Jiřím Marušákem, ten zvažuje konec kariéry.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz