Zlaté dva body, oddechl si Rittich. Navrátilec Vydarený byl na jehlách

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jak spálit skoro všechno, co se dá, a darovat soupeři dva body? Právě to ukázal Hradec Králové, který doma padl po šesti výhrách v řadě. Oslabenou Boleslav celkem jasně přehrál, ale nakonec ještě sám musel odvracet absolutní nulu. „Prohrát za tři body by bylo hodně špatné. Takhle na nás získali bod, to není až tak hrozné,“ uklidňoval se kapitán Mountfieldu René Vydarený s ohledem na vyrovnaný boj o první čtyřku.

Nový fanshop

Slovenský obránce se do sestavy vrátil po dlouhé pauze. Zranění ho vyřadilo na dva měsíce, a tak nebylo divu, že už chtěl hrát co nejdřív. „Naivně jsem věřil, že bych mohl už proti Brnu. Ale fakt to nešlo. Rozhodli jsme se, že tomu dáme ještě týden,“ řekl Vydarený. „Vždycky je těžké se vrátit. Kondičně jsem se na to připravoval celkem dobře, ale přece jenom trénovat a hrát zápasy je trochu rozdíl. Už v pondělí jsem byl na jehlách, potřeboval jsem hrát,“ vyprávěl.

Jinak nepříliš zkušená hradecká obrana potřebovala zesílit. Společně s Vydareným se vrátil i Frühauf a oba na ledě strávili hodně času, kapitánův ice time se zastavil kousek pod 24 minutami. „V závěru jsem už střídal trochu rychleji. Člověk nad tím nepřemýšlí, jde prostě nadoraz. S Mariánem (Vodou) jsem dřel hodně a jsem rád, že jsem se do toho dostal ještě pět zápasů před play off. Trochu zapracuju nohy,“ těšilo slovenského olympionika. Je znát, že by ze sebe rád shodil smůlu, která se na něj pod Bílou věží přilepila. „Tři roky v Hradci, tři zlomeniny. Velká paráda,“ hořce se pousmál.

„Úplně ladně mi to hodil do víka. Kdyby nebyl šikovný, tak to nehraje nějakých třicet let.“

Obnovená premiéra ale Vydarenému zhořkla. Jednak svou chybou nechtěně pomohl Mladé Boleslavi k prvnímu gólu, ale hlavně jeho tým nedokázal potvrdit roli favorita. Po vyrovnané úvodní třetině měl kupu šancí a kdyby využil jen polovinu tutovek, musel by vyhrát.

„Zahodili jsme jich hrozně moc, Boleslav nás vybrejkovala. Táhla to celý zápas na tři lajny, trochu jim docházely síly a my jsme toho nebyli schopni využít. Zápas jsme odehráli dobrý, měli jsme tlak. Ale holt když nedáme góly do prázdné brány, tak to potom bolí,“ hlásil hradecký bek především na adresu možností Ihnačáka a v prodloužení Tomáše Mertla.

O vítězi tak nakonec rozhodly až nájezdy a trefa Lukáše Pabišky v páté sérii. Za Hradec skóroval jenom Jaroslav Bednář, ale zatímco napoprvé mu finta vyšla, znova už ne. „Úplně ladně mi to hodil do víka. Podruhé zkoušel to samé, ale to mu puk sjel. Osobně jsem nečekal, že by to mohl udělat stejně,“ oddechl si gólman David Rittich. „Je to hrozně šikovný hráč. Kdyby nebyl šikovný, tak to nehraje nějakých třicet let. O něm se ví, že nájezdy umí.“

Na boleslavském případu se ukázalo, že oslabení sestavy nemusí být důvodem k porážce. Vlastně když spolu oba soupeři hráli naposledy, ve stejné roli byl Mountfield – a z ledu soupeře si taky odvezl dva body za výhru v nájezdech!

„Přijeli jsme v sestavě, v jaké jsme přijeli. Pár hráčů nám z minulého zápasu chybělo. Jsem strašně rád, že jsme to i v té okleštěné sestavě zvládli a odmakali řekl bych až na sto dvacet procent,“ radoval se Rittich. Bruslaři měli dokonce připraveného obránce Ovčačíka coby útočníka čtvrté formace, ale nakonec odehrál jen tři krátká střídání na své klasické pozici.

Hradec přestřílel soupeře 37:25, i proto bylo naprosto jasné, kdo musel brát výsledek jako ztrátu a kdo jako zisk. „Pro nás to jsou zlaté dva body, protože předchozí zápasy se nám nepovedly. Chtěli jsme za každou cenu něco odvézt. Škoda, že jsme neodvezli tři, zbývalo nám k tomu pět minut. Ale i dva jsou důležité, když všichni soupeři pod námi vyhráli,“ věděl Rittich, který skromně odmítal svou zásluhu. „Nemyslím si, že by moje zákroky byly klíčové,“ uvedl. I tak byl právě on hlavním důvodem, proč Mladá Boleslav stále drží šestou příčku o čtyři body před Chomutovem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz