Zlaté americké ručičky? Musíte umět přijmout výzvy, tvrdí Mueller. Čeká nejtěžší duel

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Jak důležité je míti v týmu ryzího kanonýra? Ve třetím čtvrtfinále mezi Kometou a Hradcem potvrdil své kvality americký střelec Peter Mueller, jenž zařídil obě branky Brna v utkání a vystřelil modrobílým při výhře 2:1 mečbol. Jeho hlavní chvíle přišla v závěru, kdy před vyprodaným hledištěm proměnil trestné střílení po faulu na Erata. Důležité bylo zachovat nervy na uzdě. „Musíte být na takové situace připraveni a umět přijmout výzvy, které v zápase přijdou,“ popisuje. Dokoná jeho celek už v sobotu postup?

HokejkaTV

Jak vypadal třetí zápas série z vašeho pohledu?
Byl to hodně těsný zápas, Hradečtí opět hráli nadoraz. Bojovali se celých 60 minut a je potřeba smeknout před oběma týmy. V tomto období sezóny bývají všechny utkání těžká, naštěstí jsme výhru strhli na svou stranu ve třetí třetině.

Východočeši změnili svou hru, hrálo se o něco pomaleji. Bylo to znát?
Opravdu to byl náročný duel. Očekávali jsme, že na nás Hradec vyrukuje ještě lépe a důrazněji. Byli o dva zápasy zpět, my hráli před svým publikem, a tak byl páteční zápas pro nás velkou výzvou. Nebyli jsme nijak frustrovaní, drželi jsme své hry a utkání jsme zvládli.

Čekali jste, že přijde ze strany Hradce po prvních dvou duelech změna?
Nikdy nevíte, co máte od soupeře přesně očekávat. Jak jsem zmínil, Hradec prohrával o dva zápasy. Vyměnili brankáře, snažili se zaměřit na svou hru v oslabení. Trochu se to změnilo, ale vypořádali jsme se s tím jako tým a odehráli skvělý duel.

Tentokrát ale nebylo k vidění tolik soubojů, jednoduše se hrálo jinak, souhlasíte?
Hrajeme play off, každé utkání je výzvou. Chvíli hrajete ve svém útočném pásmu, o chvíli později už zase na druhé straně. Nechtěli jsme se proti hře Hradce nijak zatáhnout, snažili jsme se vysoko forčekovat, napadat jejich rozehrávku a hodně se držet v útočné třetině. To se nám podle mě dařilo.

Zdálo se, že vám změna hry v úvodní dvacetiminutovce nesedla, šancí jste si moc nevytvořili. Jenže pak přišel začátek druhé části a hned jste otevřeli skóre v přesilovce.
Ani nevím, co se změnilo. V první třetině nám přesilovky nevycházely, hledali jsme se v nich. Nevytvořili jsme si šance, navíc jsme prohrávali souboje, a to vše jsme chtěli změnit. Jsme rádi, že jsme byli schopni tu cestu najít a nakonec se dostali zpět ke své hře.

Bylo důležité zachovat při střele z první chladnou hlavu?
Věděl jsem, že jsem na své pozici osamocen. Nechtěl jsem dělat nic ukvapeného, žádnou kličku nebo naznačení. Hlavně jsem chtěl co nepřesněji trefit horní roh a také netrefit brankářovo rameno. Nakonec se to ještě odrazilo od tyčky, ta v zápase hrála se mnou (směje se). Byla to náročná rána, protože jsem pálil křížem, navíc proti přesunujícímu se brankáři. Naštěstí to ale vyšlo.

Když se daří, všechno je snazší

Klíčový moment přišel chvíli před koncem, kdy po faulu na Martina Erata bylo odpískáno trestné střílení a vy jste z něj vstřelil vítězný gól. Řekl jste si sám, že chcete jet, nebo vás trenér vybral?
Myslel jsem si, že pojede Martin, protože jsem žil v domnění, že musí jet sám faulovaný hráč. Nakonec jsem uslyšel svoje jméno, zvedl jsem se a šel udělat to nejlepší pro svůj tým. Když se vám naskytne taková možnost v play off pět minut před koncem za vyrovnaného stavu, chcete týmu pomoci. Snažil jsem se soustředit, uklidnit se a sehrát to co nejlépe.

Nebyl jste v tu chvíli nervózní? Celý stadion stál a upřeně koukal jen na vás.
Musíte být na takové situace připraveni a musíte umět přijmout výzvy, které v zápase přijdou. Jak jsem zmínil, zbývalo za stavu 1:1 pět minut do konce, taková příležitost se vám jen tak nenaskytne. Musíte se soustředit sám na sebe a umět se vyrovnat s tlakem a hlukem v hale. Důležité je soustředit se na to, co umíte nejlépe a pak to také udělat.

Sestřih 3. čtvrtfinále HC Kometa Brno – Mountfield HK

Byl jste pevně rozhodnutý, jak svůj nájezd zakončíte?
Nějaký nápad jsem měl. Nakonec jsem ale čekal, co udělá, a trochu jsem doufal, že udělá nějaký pohyb. Moc pochybu ale nakonec neudělal, což mi situaci ztížilo, ale nakonec jsem mezírku našel a jsem moc rád, že puk prošel do sítě.

Podruhé za sebou jste dal dva góly. Po takovém zápasu se vám usíná hned lépe, ne?
Vyhrávat zápasy v play off je skvělé, hned se člověk cítí lépe. Všechno je hned lepší, když se vám hokejově daří a vyhráváte. O hokeji se mi zdá. Když se probudím, soustředím se už pouze na zápas a těším se, až bude vhozeno úvodní buly.

V sobotu můžete v nejkratším možném čase stvrdit postup do semifinále, ale jak se říká, poslední krok bývá nejnáročnější.
Očekávám, že to bude dosud nejtěžší zápas v sérii. Vždy je nejtěžší sérii uzavřít, tohle je ta nejtěžší výzva. Pevně věřím, že jsme připraveni a znovu do toho vlétneme. Musíme se dobře připravit a navázat na předchozí zápasy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz