Zkušený útočník pro Kometu, mistra posílí Kašpar. Příchod Bakoše se odkládá

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

5. června 2018, 15:52

Václav Jáchim

Kvalitní útočnou posilu ulovila brněnská Kometa. Do týmu, který ovládl dvě poslední play off TELH, míří Lukáš Kašpar, jenž naposledy oblékal dres Slovanu Bratislava a předtím hrál v Dynamu Moskva, Doněcku, Astaně nebo třeba v San Jose. Odkládá se naopak příchod Martina Bakoše. Jak informují stránky Komety, slovenský útočník se vydá do Švédska a Brno posílí nejspíš až na další sezonu.

Nový fanshop

Představitelé Komety se netajili snahou přivést kvalitního ofenzivního hráče. Po zisku druhého titulu opustili brněnský klub Hynek Zohorna, Marcel Haščák nebo Martin Nečas, který se vrátí do Caroliny. Bylo zřejmé, že Kometa potřebuje určitou náhradu, byť dvě největší opory Martin Erat a Leoš Čermák dál pokračují.

"S Lukášem Kašparem jsme byli v kontaktu delší dobu. Jsem rád, že se rozhodl jít do Komety," potvrdil na klubových stránkách majitel a hlavní kouč Libor Zábranský. Kašpar strávil minulou sezonu ve Slovanu Bratislava, ovšem měl vleklé zdravotní potíže v dolní části těla, jež si nakonec vyžádaly operaci.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Problémy se podle všeho týkaly kyčle. Kašpar ukončil ročník v polovině ledna, po nutném zákroku pak podstupoval léčbu a rehabilitaci, aby byl však nachystán na další soutěžní období. Dvaatřicetiletý rodák z Mostu, jehož největším úspěchem je titul mistra světa z Německa 2010, se do tuzemské nejvyšší soutěže vrací poprvé od sezony 2003-04, kdy nastupoval za Litvínov.

Výborný bruslař a střelec, jehož specialitou jsou mimo jiné samostatné nájezdy, poté odešel do kanadské juniorky, později okusil NHL v San Jose, válel za finské Oulu, kazašskou Astanu, ukrajinský Doněck. Góly dával rovněž v Dynamu Moskva a především ve Slovanu, byť poslední období ovlivnily zmíněné zdravotní trable. Teď jde Kašpar po dlouhých 14 letech zpátky do naší elitní soutěže. "Těším se na extraligu, na Kometu, na fanoušky, na tým, který bude silný. Kdo by se netěšil. Počítám s tím, že budeme mít nejvyšší ambice,“ citují Kašpara stránky Komety.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Brněnský klub měl posílit také Martin Bakoš, o stěhování slovenského útočníka z Liberce informovala Kometa už dřív. Ovšem nástup účastníka letošní olympiády a MS v Dánsku se u extraligového mistra nakonec odkládá. "Pravděpodobně až na další sezonu, protože Martin chtěl využít zajímavou nabídku ze Švédska," připomněl Libor Zábranský. Příchod Lukáše Kašpara bude pro Brňany bezpochyby vítanou injekcí, posilování mužstva navíc ještě nekončí. "Nadále platí, že bychom chtěli přivést ještě jednoho kvalitního útočníka," uzavřel majitel klubu.

Změny v kádru Komety Brno

Příchody

Juraj Mikuš (Sparta Praha)
Bedřich Köhler (Mountfield HK)
Lukáš Kašpar (Slovan Bratislava, KHL)

Odchody

Hynek Zohorna (Lahti, Finsko)
Marek Čiliak (Slovan Bratislava, KHL)
Martin Nečas (Carolina, NHL)
Vojtěch Němec (Plzeň)
Lukáš Vágner (Karlovy Vary)
Tomáš Havránek (Karlovy Vary)
Marcel Haščák (neznámo)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz