Zkušený střelec pro Znojmo! Kádr Orlů posílí Tomáš Svoboda

Foto: Petr Kozelek, piratichomutov.cz

Hledali šikovného střelce, který má dostatek zkušeností, Orli ze Znojma věří, že potřebnou posilu našli. K českému účastníkovi EBEL se stěhuje Tomáš Svoboda – v minulosti útočník Slavie, Komety, Plzně, Vítkovic, Pardubic či naposledy Chomutova.

HokejkaSHOPvanoce

Svoboda v minulosti prokázal, že umí přesně zakončovat. Prosadil se i do dospělé reprezentace, pravidelně válel za juniorské výběry – na kontě má šampionát osmnáctek 2005 a MS dvacetiletých dva roky poté. Úspěchy posléze sbíral v nejvyšší soutěži, například v roce 2012 byl Svoboda nejlepším střelcem extraligového play off.

„O Tomášovi jsem věděl delší dobu, tento týden jsme se poprvé potkali osobně. Víme, co od něj můžeme chtít, je to bezpochyby velká osobnost a zkušený borec do šatny," uvedl pro stránky Orlů hlavní trenér Miroslav Fryčer.

Dvaatřicetiletý rodák z Litoměřic nastupoval v minulé sezoně za dva kluby. Ročník začal v Pardubicích, poté se výměnou za Dávida Skokana stěhoval do Chomutova, kde sehrál 39 extraligových utkání s bilancí osmi branek a deseti asistencí. Svoboda naskočil i v baráži o záchranu, Piráti ovšem neuspěli a sestoupili do Chance ligy.

Majitel tří stříbrných extraligových medailí se u Pirátů následně rozloučil, nyní už má jasno o dalším angažmá. Svoboda míří do města vína a okurek, nabídka Orlů ho zaujala. „Tomáš chtěl hrát za Znojmo, to je pro nás obzvlášť důležité. Není tu z donucení, bydlí kousek odtud. O to víc jsme rádi. Věříme, že se časem stane lídrem týmu na ledě i v kabině. A že svými zkušenostmi přispěje celému týmu," doplnil Miroslav Fryčer.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Ostřílený útočník je další novou tváří Orlů, do Znojma v uplynulých dnech a týdnech zamířili brankář Dominik Groh, obránce Ondřej Mikliš, útočníci Philip McRae a Parker Bowles. Po odmlce se do klubu vrátili zadák Antonín Bořuta s útočníkem Petrem Beránkem.

Aktuální kádr Orlů Znojmo 2019/20

Brankář:
Dominik Groh, Teemu Lassila.

Obránci:
Antonín Bořuta, Ondřej Mikliš, Adam Jonáš, Michal Kruckovyč, Jakub Stehlík, Adam Sedlák.

Útočníci:
David Bartoš, Petr Beránek, Parker Bowles, Jan Bulín, Anthony Luciani, Radim Matuš, Philip McRae, Petr Mrázek, Patrik Novák, Vladimír Oščádal, Tomáš Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz