Zkušenosti pro nováčka Chance ligy. Kolín vítá další tři posily

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

2. července 11:11

Adam Bagar

Vedení prvoligového nováčka z Kolína hlásí příchod dalších tří posil. Z Prostějova získalo beka Jakuba Husu a útočníka Lukáše Krejčíka (na snímku), z Detvy pak forvarda Zdeňka Krále. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

22letý Jakub Husa už má v první lize odehrány čtyři sezony, během nichž zapsal 192 startů a 48 bodů za 19 branek a 29 nahrávek. Zahrál si za Benátky nad Jizerou a Prostějov, předtím v Liberci dokonce dvakrát nakoukl rovněž do elitní tuzemské soutěže.

O dva roky starší Zdeněk Král strávil poslední dva roky ve slovenské extralize v dresu Detvy, za 105 utkání nasbíral 36 bodů (16+20). Na českých kluzištích sehrál 75 zápasů (15+31) první ligy, stejně jako Husa působil v Benátkách nad Jizerou a Prostějově.

„Je to taková ta třešnička na dortu, že hráči neztratili vztah ke Kolínu a s radostí se vrací zpátky. Udělají vše proto, aby byl tým úspěšný.“

Oba hokejově začínali právě v Kolíně. „V momentě, kdy se u nás rozhodlo, že uvažujeme o vstupu do Chance ligy, tak jsem se s nimi spojil. Oba mi sdělili, že by byli hrozně rádi, když by se mohli do Kolína vrátit,“ odkrývá kolínský kouč Petr Martínek.

„Jakmile to u nás s Chance ligou dopadlo, začali jsme jednat s Libercem a Detvou. Nebylo to sice jednoduché, ale povedlo se. Spoléháme na jejich zkušenosti z první ligy či slovenské extraligy. Hrozně moc nám pomůžou,“ dodává k příchodu odchovanců.

„Vzhledem tomu, že zde nebyly nejvyšší dorostenecké soutěže, odešli, ale nabrali zkušenosti a teď budou Kolínu splácet. Je to taková ta třešnička na dortu, že hráči neztratili vztah ke Kolínu a s radostí se vrací zpátky. Udělají vše proto, aby byl tým úspěšný.“

K Husovi s Králem se přidá 29letý útočník Lukáš Krejčík, jenž není kolínským odchovancem, ale pochází z nedaleké Sadské. I proto byl i on v hledáčku. „Věděl jsem, že na příští rok nemá smlouvu. Je to výborný hráč s extraligovými zkušenostmi,“ hlásí.

„Lukáš Krejčík bude obrovským přínosem do kabiny. Už vzhledem k jeho věku, zkušenostem, tomu, co má odehráno. Věřím, že nám obrovsky pomůže. Udělá vše proto, aby tu nebyl jen jednu sezonu.“

Krejčík naposledy pomohl Prostějovu 26 body (8+18) ve 46 utkáních. Předtím hrál první ligu za Slavii a Benátky, celkem v ní zapsal 410 startů a 214 bodů (100+114). V extralize odehrál 79 zápasů za Mladou Boleslav, Liberec a Zlín s bilancí devíti gólů a sedmi asistencí.

„Bude obrovským přínosem do kabiny. Už vzhledem k jeho věku, zkušenostem, tomu, co má odehráno. Věřím, že nám obrovsky pomůže. Udělá vše proto, aby tu nebyl jen jednu sezonu,“ vkládá kouč Martínek velké naděje do ofenzivní akvizice Kozlů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz