Zkušená posila pro nováčka. Po návratu z Košic míří Ovčačík do Poruby

Foto: Jan Velčovský, hcf-m.cz

19. července 2018, 10:12

Václav Jáchim

Zkušenou posilu zadních řad ulovila Poruba. Tým nováčka první ligy doplní Ctirad Ovčačík, třiatřicetiletý ostravský rodák míří na hostování do klubu po sezoně, v níž nastupoval za Frýdek-Místek a slovenské Košice. Ovčačík má na kontě 14 let v tuzemské nejvyšší soutěži, kterou hrál za Vítkovice, Liberec, Kometu, Třinec, Mladou Boleslav či Pardubice.

President Cup 2020

Pro Ovčačíka nyní nepůjde o krok do neznáma, za Porubu už hrál v ročnících 2007-08 a 2008-09. Tehdy v rámci hostování z Vítkovic. "Minulý rok jsem byl ve Frýdku-Místku, asi mě tam vedení klubu sledovalo. Poruba jako nováček by se měla vrátit do pozice, ve kterých byla už před několika lety. Očekávám hektickou sezonu, pro některé kluky to bude úplně jiný hokej, více cestování. Jsem rád, že jsem v Porubě a mohu přispět kvalitou,“ uvedl Ovčačík pro klubový web.

Někdejší juniorský reprezentant, jenž má bronz z MS osmnáctiletých 2002 a dva roky poté si zahrál i na šampionátu dvacítek, může nabídnout spoustu zkušeností a hodně energie. Ovčačík naposledy oblékal dres Košic, ve slovenské extralize během uplynulé sezony sehrál 12 utkání a vstřelil jeden gól.

Teď je zpátky v rodném městě. Poruba se těší na první ligu, ovšem vzhledem k rekonstrukci střechy svého zimního stadionu bude hrát zpočátku ve Vítkovicích. "Myslím, že nás to nijak neovlivní. Každý bude čekat, co předvedeme, možná nás někdy soupeř i podcení. Pro nás je to jen impuls dávat si pozor, protože nic jednoduchého nás určitě nečeká. Když se někde podaří uloupit body, může nás to jen povzbudit,“ připomněl na stránkách hcporuba.cz.

Foto: Jitka Čechová, bkboleslav.cz

V kádru narazí na některé bývalé spoluhráče. "Pár kluků znám. S bratry Káňovými jsem hrál ve Vítkovicích, s Jiřím Zdeňkem zase v Havířově. Musím říci, že jsem Porubu loni hodně sledoval. Zajímalo mě, kdo v týmu je, kdo se podílel na vítězném tažení." V hlavě mu ožívají vzpomínky na dřívější angažmá v klubu. "Co si pamatuji, tak na Porubu chodilo docela dost lidí, stadion je menší. Takže když přijde 2500 až 3000 diváků, je hned parádní atmosféra. A také se mi vybavuje jeden gól, respektive vítězný nájezd v zápase proti Benátkám. Tuším, že byl dokonce první a také jediný proměněný," usmál se.

První liga znamená pro Ovčačíka i zajímavou výzvu. Měl by si zahrát proti Jaromíru Jágrovi. "Už jsem to zažil, když jsem byl v Třinci. Těžko říci, v jaké nastoupí fazoně, u něj hraje roli somatotyp hokejisty. Jágr je velký, má dlouhé ruce, těžko se přes něj dostává k mantinelu. Obránci si neustále dávají pozor, on se rychle otáčí doprava a doleva, má zkušenosti. Zpočátku bude mít určitě hodně sil, pak se ale asi už projeví věk. Otázkou jen je, jestli bude zdravý celou sezonu," uzavřel.

Foto: hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz