Zklamaný Francouz Texier: Pád po 12 letech? Pro náš hokej hrozné

Foto: iihf.com

21. května 9:00

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Tak tohle je obrovská rána pro francouzský hokej. Tamní reprezentace nezvládla klíčový zápas s Velkou Británií, ztratila třígólový náskok a po prohře 3:4 v prodloužení se loučí s hokejovou elitou. Po dlouhých dvanácti letech.

HokejkaTV

Zatímco Britové po zápase rozdávali úsměvy na všechny strany, Francouzi mířili do kabiny se sklopenými hlavami. „Nevím, co na to říct. Je to strašné. Pořád nechápu, co se stalo,“ soukal ze sebe viditelně zklamaný útočník Alexandre Texier.

Jeho tým přitom měl zápas o záchranu skvěle rozehraný. Přes vyrovnanou hru se ve druhém dějství dostal do třígólového trháku, ale o vedení trestuhodně přišel. „Tohle se nám nemůže stávat, vedeme 3:0 a prohrajeme v prodloužení,“ nechápe.

Britský hrdina Davies: Neuvěřitelné! Chtěli jsme všem ukázat, že se mýlí »

Na nadšeně bojujících Britech bylo vidět, že chtějí víc. Odměnou jim byla v čase 62:03 klíčová trefa Bena Daviese, který poslal Francouze o kategorii níž. „Cítím obrovské zklamání, pro francouzský hokej je to hrozné,“ mrzí útočníka Columbusu.

Francouzi hráli dvanáctkrát v řadě mezi hokejovou elitou, ale příští rok se představí jen v divizi IA, kde poměří síly s Jižní Koreou, Slovinskem, Maďarskem, Rumunskem, které slavilo postup z nižší skupiny, a Rakouskem, které nezvládlo bitvu s Itálií.

Šok na MS! Velká Británie slaví záchranu, Francie sestupuje »

„Příští rok se pokusíme vrátit do elitní skupiny,“ velí devatenáctiletý Texier, který na turnaji zapsal po boku kapitána Damiena Fleuryho a Anthonyho Guttiga v sedmi zápasech tři body za gól a dvě asistence a osm záporných bodů ve statistice +/-.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz