Zklamaný Čermák: Prohra bolí, ale je na čem stavět. Bude pokračovat?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

V Kometě zažil všechny medailové úspěchy po návratu Brna do extraligy, třetí Masarykův pohár v řadě ale nad hlavu nezvedne. Kapitán obhájce Leoš Čermák po dlouhé době zažívá zklamání z vypadnutí v play off a kdo ví, zdali neodehrál v sobotu odpoledne vůbec poslední duel ve své kariéře. „O své kariéře bych se zatím nebavil, není to aktuální téma. Popřemýšlím o tom později a čas ukáže. Uvidíme,“ nechává otevřené všechny možnosti.

HokejkaTV

Jaké byly bezprostřední dojmy po konci sezony?
Samozřejmě je to zklamání. Chtěli jsme jít dál, chtěli jsme do finále, ale to se nepodařilo. Každá prohra bolí, ale nám nezbývá než pogratulovat soupeři a přijmout porážku.

Jak jste viděl celou sérii ze svého pohledu?
Byla to bojovná série. Zápasy byly celkově vyrovnané, šance byly na obou stranách. Nevyšlo to a to je vše. Rozhodovaly maličkosti, Liberec byl produktivnější a zasloužil si postup.

V sérii jste téměř vůbec nevedli, Liberec byl stále o krok napřed.
Do zápasů jsme většinou vstoupili tak, že jsme brzo inkasovali. Je to nepříjemné, když musíte pořád dotahovat, protože druhé mužstvo vždy ožije. Nám se podařilo v posledních zápasech srovnat, ale zase jsme to neudrželi moc dlouho. Kdyby se nám podařilo v některém zápase skórovat jako první, vypadalo by to určitě jinak.

Nejde pořád vyhrávat tituly, ví Martin Zaťovič

Chybělo týmu něco, co měl v předchozích dvou mistrovských sezonách?
Chyběly góly. Měli jsme málo střelců, rozhodovaly prakticky jen dvě lajny a ty ostatní toho moc nepředvedly. Liberec byl celkově lepší, byl lépe připraven a my jsme tahali za kratší konec. Nějak bych se v tom nebabral a nevymýšlel nějaké filosofické věci.

Co se vám honilo hlavou, když vám fanoušci i přes vyřazení dlouho aplaudovali?
Je to úžasný pocit, když víte, že lidé za vámi stojí. Prohrálo se, ale i tak nám děkovali. Můžeme být jen rádi, jak úžasné máme fanoušky, jak nás ženou a povzbuzují ve všech zápasech. Jsem za to moc rád, jak nás podporují a patří jim za to velký dík.

Najdete sám v sobě touhu vrátit Kometu znovu na vrchol? Budete pokračovat v kariéře?
V tuhle chvíli člověk vstřebává zklamání, takže nepřemýšlím nad tím, co bude dál. Prostě jsme prohráli, je třeba si vyčistit hlavu a uvidíme, co bude dál. O své kariéře bych se zatím nebavil, není to aktuální téma. Popřemýšlím o tom později a čas ukáže. Uvidíme.

Věříte, že příští rok opět zabojujete o nejvyšší příčky?
Tým má kvalitu, což se potvrdilo v posledních letech, i když před touto sezonou přišla nějaká obměna. Dostali jsme se i letos do semifinále, je na čem stavět.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz