Životní gól, jsem pyšná, říká Eignerová. Vaněčková chválí super partu

Foto: Martin Voltr

Jako by nestačilo několik infarktů během zápasů s Japonskem, Ruskem a Finskem... I v souboji s Rakouskem ženská šestnáctka napínala fanoušky do samého finiše. Až když dala Lucie Eignerová (na snímku) gól na 3:1, všichni už věděli, že bronz zůstane v Příbrami. Krásný bronz!

HokejkaTV

Do konce nezbývaly ani dvě minuty, když se Andrea Trnková rozjela po levé straně do útočného pásma. Na středu pak parádní přihrávkou vybídla Lucii Eignerovou, která se před brankářkou nemýlila.

„Byla to obrovská euforie. Holky byly fakt šťastné a já snad ještě víc. Vůbec jsem nečekala, že bych nám mohla přispět gólem zrovna v takové těžké chvíli,“ přiznává upřímně Eignerová. Byl zkrátka životní! „Zatím asi jo. Fakt jsem na něj pyšná,“ culí se patnáctiletá útočnice.

S bronzem jsme všechny spokojené, hlásí Eignerová

Češky v tu chvíly vedly už 3:1 a všem bylo jasné, že bronz jim nikdo nevezme. „Bylo to uklidnění pro mě i pro celý tým,“ souhlasí Eignerová. „Měly jsme obrovskou radost a už to bylo jenom, ať už je konec a vezmeme si ty medaile,“ směje se kapitánka Eliška Vaněčková.

Český tým provázelo sezonou motto „společně za zlatým snem“. Ten jim bohužel odplul semifinálovou prohrou s Finskem, ale hráčky se po ní rychle oklepaly a dosáhly alespoň na třetí místo. I to má pro ně sladkou příchuť.

Vaněčková po dlouhé sezoně: Stálo to za to

„Určitě jsem chtěla zlato, jako rozloučení se šestnáctkou. Ale jsem ráda za medaili,“ hlásí Vaněčková. „Bojovaly jsme, chtěly jsme ubojovat to zlato, tak bohužel. Ale myslím, že i s bronzem jsme všechny spokojené,“ pokyvuje Eignerová.

Cesta za vytouženým snem navíc všechny hráčky parádně spojila. Byla radost sledovat, jak si poslední dny turnaje užívaly, jak během ostatních zápasů rozjížděly na tribunách mexické vlny, jak roztancovaly stadion před bronzovou bitvou...

„Ze začátku sezony to přitom vypadalo dost špatně,“ neskrývá Vaněčková, že tým se musel dlouho dávat dohromady. „Ale teď se to tak vyvrbilo a měly jsme fakt super partu.“ Taky Eignerová, která jde stejně jako ona do osmnáctky, na ni bude dlouho vzpomínat. „Měly jsme skvělou partu, holky tady byly fakt v pohodě. Vždycky jsem na kempy jezdila ráda,“ říká.

Sestřih zápasu Česko – Rakousko 3:1

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz