Židle? Na hov**, štve Prospala. Rutar roste: Táta už není tak kritický

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Poprvé v sezoně vyhrála Olomouc dvakrát v řadě za tři body. „Vím o tom,“ usmíval se trenér Jan Tomajko. Kohouti po vítězství 3:2 porazili Motor dokonce potřetí v sezoně.

O Kapku lepší hokej

„Myslím si, že jsme byli od začátku lepším týmem. Měli jsme více šancí, ale bohužel jsme je neproměnili. Bylo to ale se šťastným koncem,“ oddechl si Petr Kolouch.

Hanákům vyšel náramně vstup do utkání. Po pěti minutách vedli 2:0. A druhou branku dával samotný Kolouch.

„Ostříž (David Ostřížek – pozn. red.) to cíleně střílel na beton, já jsem tam šlapal do branky. Šlo to na vzdálený beton a já si říkal, že jsem to už projel… Ale Marek Čiliak si to nějak hodil za sebe. Ani nevím jak. Pro mě už bylo lehké, abych to tam doklepl,“ popisoval svou branku.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

„Už jsem si říkal, že bych potřeboval nějaký gól. Naštěstí se to povedlo,“ byl rád olomoucký forvard Kolouch.

„Jakmile se v Olomouci nepřipravíš na start zápasu a prohráváš po pár minutách 0:2, a to díky dvěma individuálním hrubkám, tak tě čeká daleko těžší utkání…“ kroutil hlavou trenér Českých Budějovic Václav Prospal.

Motor se ovšem nevzdal a po startu druhé části snížil. „Druhou třetinu jsme začali hrozně, a hned jsme inkasovali,“ nebral si servítek Kolouch. „Bylo to pak složitější, museli jsme si více hlídat záda,“ dodal.

Domácí si utkání ale pohlídali a vyhráli 3:2. Motor porazili potřetí v sezoně. „Olomouc si zasloužila vyhrát,“ uznal Prospal.

„Já bych tam raději chodil, běhal, skákal… Ke sportu patří pohyb a k tomu i emoce."

Ten musel utkání sledovat sice na střídačce, ale ze židle. „Je to na hovno,“ povídal upřímně kouč, který začátkem roku podstoupil menší zákrok v nemocnici.

„Já bych tam raději chodil, běhal, skákal… Ke sportu patří pohyb a k tomu i emoce. Těžko to dělat ze židle, ale taková je situace,“ vyprávěl trenér o berlích, který mohl sledovat i premiéru Jana Štencla v jeho mužstvu. „Nechtěl bych hodnotit jednotlivce. Určitě to ale nebyl žádný zázrak,“ řekl.

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

Na druhé straně panovala spokojenost nejen s výhrou, ale i mladými hráči. „Pro kluky to je dobrá zkušenost a mohou se posunout zase dál. Já si myslím, že všichni čtyři odehráli výborný zápas,“ směřoval kouč Jan Tomajko slova na Joshua Jamese Máchu, Tobiáše Handla, Matěje Tomajka i Adama Rutara.

Podobně to vidí i Petr Kolouch. „Mladí dostali šanci a myslím, že se toho zhostili parádně. Vyhráli jsme dva zápasy a musím před nimi smeknout. Jsou pracovití kluci, kteří mají vše před sebou. Věřím, že o nich ještě hodně uslyšíme,“ zamyslel se.

Hned 29 duelů letos odehrál devatenáctiletý obránce Adam Rutar. „Hraje se mi dobře. Jsem rád, že mi trenéři dávají šanci. Já jim za to můžu jen poděkovat. Cítím od nich důvěru,“ liboval si.

Spokojený je i jeho otec, který je hokejový trenér. „Sleduje mě pořád. Poslední dobou není tolik kritický. Když něco udělám špatně, tak mi to ovšem řekne. Ale už to není tolik, co dřív...“ pousmál se mladý Rutar.

Jeho průměrný čas na ledě činí přes třináct minut, což není vůbec špatné číslo. „Je výborný v soubojích, ve hře dozadu… Také je silový, soupeři se proti němu špatně hraje. Takové hráče potřebujete,“ chválil ho kouč Tomajko.

Kdy ale přijde první bod v extralize? „To by mě taky zajímalo,“ usmál se samotný Rutar. Už je to dlouhá doba, nevím…“ pověděl lehce zklamaně odchovanec Šumperku.

„Nemůžete tam mít dvacet Milanů Gulašů. Já si myslím, že to přijde."

„Nemůžete tam mít dvacet Milanů Gulašů,“ usmál se Tomajko. „Každý má svou roli a on si tu svou plní výborně. Bylo by hezké, kdyby ho to odměnilo nějakým bodem. Já si myslím, že to přijde,“ pravil.

Sezona jde zatím pro Rutara podle plánu. Akorát ho minula pozvánka na mistrovství dvacítek. „Mrzelo to samozřejmě,“ netajil se Rutar. „Ale je to sport, byli tam lepší kluci a vybrali lepší hráče,“ zakončil tohle téma.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz