Zetterberg ukončil kariéru. Švédského útočníka zastavily problémy se zády

Foto: nhl.cz

Zkušený švédský útočník Henrik Zetterberg ve 37 letech končí s hokejem. V pátek odpoledne středoevropského času to řekl generální manažer Detroitu Ken Holland.

Nový fanshop

Podle Hollanda stojí za koncem kariéry klubového kapitána problémy se zády. Podle původních prognóz měly bolavá záda vyřadit zkušeného Švéda z úvodu sezony. Holland ale zámořským novinářům řekl, že Zetterberg se o návrat do sestavy nepokusí.

"Henrik je jedním z nejlepších hráčů, kteří za Detroit kdy nastoupili. Společně s Pavlem Dacjukem po deset let táhli náš tým," uvedl Holland.

Sedmatřicetiletý Zetterberg se ke konci své kariéry sám zatím nevyjádřil. Podle Hollanda bude útočník umístěn na listinu dlouhodobě zraněných hráčů.

Oficiálně tak podobně jako řada dalších hráčů Zetterberg ještě kariéru neukončil. Papíry posílající ho do hokejového důchodu s vedením soutěže podepíše až po vypršení dvanáctiletého kontraktu po sezoně 2020/2021.

Zetterberg v dresu Detroitu Red Wings odehrál 1082 utkání a vstřelil 337 gólů, ke kterým přidal 623 asistencí. Za jiný tým v NHL nenastoupil. S Detroitem si také v roce 2008 došel až pro Stanley Cup a se švédskou reprezentací ovládl seniorské mistrovství světa i olympijské hry.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz