Ženskou reprezentaci čeká poslední turnaj před MS. Křížové se zlomily hokejky

Foto: Karel Švec, Český hokej

Poslední turnajovou prověrku před dubnovým světovým šampionátem absolvují české hokejisty. V ruském Dmitrově je čeká turnaj šesti zemí. Parta pod vedením trenéra Petra Nováka vstoupí do čtyřdenního klání v pátek bitvou s Německem.

Jágr Chance liga

„Je to finálový turnaj Euro Hockey Tour. Těšíme se. Rádi bychom si vyzkoušeli určité prvky ve hře, které chceme, aby se později objevily i na mistrovství světa,“ předesílá trenér ženské reprezentace Petr Novák.

„Na druhou stranu nedorazila řada hráček ze zámoří, takže nejsme v optimální sestavě. Tvoří se nám to. Zřejmě se budeme potýkat s nesehraností,“ tuší Novák.

A když už českou výpravu posílila akvizice ze zámoří, přišly nečekané trable s hokejkami. Útočnici Bostonu Denise Křížové se totiž při cestě zlomily všechny hole. „Jó, to je bonbónek. Ale nebude to zásadní problém,“ usmívá se český kouč.

V konečné nominaci došlo k jediné změně, kdy Martinu Zedníkovou nahradila Natálie Mlýnková. „Budeme mít k dispozici třináct holek do útoku a sedm na beku. Danielu Pejšovou vyzkoušíme v útoku. Věříme, že pro mistrovství světa budeme mít pohromadě kvalitní obranu. Daniela by nám mohla svým potenciálem pomoci směrem dopředu,“ vysvětluje.

Tři zápasy za tři dny? Reprezentantky by si měly poradit

Češky na úvod změří síly s Německem. „Odehráli jsme s ním dobrý zápas ve Švýcarsku. Byli jsme nabitější a měli jsme dobrý vstup do utkání. Doufám, že je přetlačíme znovu,“ přeje si Novák. V sobotu vyzve český celek Finky a hned další den čeká hokejistky zápas o umístění. „Finsko je třetí tým na světě, ale chceme uhrát kvalitní výsledek. Přece jen máme širší kádr a některé hráčky si možná řeknou o místo na mistrovství světa,“ neskrývá kouč českých hokejistek.

„Z programu, kdy hrajeme v pátek, sobotu i neděli nejsme nadšení, ale na mistrovství světa nás také čekají dva zápasy během dvou dní. Navíc tady máme reprezentantky, které by si s tím měly poradit,“ dodává na závěr Petr Novák.

Soupiska české ženské reprezentace pro turnaj šesti v Dmitrově

Brankářky: 
Klára Peslarová (MODO, Švédsko) Kristýna Bláhová (Příbram).

Obránkyně: 
Karolína Kosinová (Příbram), Zuzana Martinů (Žďár nad Sázavou), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko), Adéla Škrdlová (Velké Meziříčí), Věra Horáková (Jablonec), Karolína Kovářová (SDE HF, Švédsko).

Útočnice:
Dominik Forejtová a Barbora Patočková (obě Příbram), Denisa Křížová (Boston Pride, USA), Veronika Lorencová (Klatovy), Alexandra Halounová a Sandra Halounová (obě Rokycany), Klára Hymlárová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Alena Mills (Ufa, Rusko), Simona Studentová (Neuchâtel, Švýcarsko), Aneta Lédlová (AIK Stockholm, Švédsko),Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Daniela Pejšová (Bílina).

Realizační tým

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenéři: Petr Novák.
Asistent trenéra: Petr Tejral.
Trenér brankářek: Vratislav Vajner.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenérka: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský.

Program turnaje šesti zemí v Dmitrově

pátek 8. února:
12:30 Finsko – Německo
16:00 Rusko – Švýcarsko

pátek 8. února:
12:30 Německo – Česko
16:00 Švýcarsko – Švédsko

sobota 9. února:
12:30 Česko – Finsko
16:00 Švédsko – Rusko

neděle 10. února – zápasy o umístění

Poznámka: Začátky utkání jsou uvedeny v SEČ.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz