Ženská šestnáctka hostí Japonky, ve hře jsou poslední místa do Finska

Foto: Martin Mašek

Netradiční březnový termín využijí české hokejistky do 16 let ke generálce před Evropským pohárem ve Finsku. Od pondělí do čtvrtka se v Roudnici nad Labem střetnou se stejně starými Japonkami.

Plekanec Chance liga

Naposledy se nejmladší česká reprezentace vrátila z turnaje ve Švýcarsku s druhým místem, nestačila totiž na výborně připravené Němky. Teď by se ráda vrátila na vítěznou vlnu, ale především chce využít zajímavou konfrontaci k přípravě na vrchol sezony.

„Určitě mě těší, že máme možnost hrát proti týmu, který je velmi disciplinovaný a dodržuje systém. Věřím, že nám hodně ukáže,“ řekl hlavní kouč národního týmu Roman Heindl. Japonsko je už velmi známým soupeřem pro český seniorský výběr a částečně i osmnáctku, ovšem šestnáctka s ním ještě nehrála.

I když to zní na první pohled kuriózně, hokejistky z Asie se v dubnu zúčastní i Evropského poháru. Nejen k tomu, ale i ke kempu na starém kontinentu měsíc před turnajem mají pochopitelně odpovídající finanční zázemí.

Zápasy hostí zimní stadion v Roudnici nad Labem, hraje se v pondělí, úterý a čtvrtek vždy od 16 hodin. Trenéři měli mít poprvé v sezoně k dispozici Zuzanu Černou z americké Winchendon School, tu ale nakonec vyřadilo zranění. Podobně z nominace vypadla další útočnice Tereza Chwastková, z řad náhradnic byly povolány Marie Nowáková s Adrianou Dubovou. Reprezentační premiéra čeká Annu Václavkovou z Černošic.

„Všem hráčkám chci dát v těchto utkáních stejný prostor, abychom viděli, jak jsme připraveni a na čem ještě budeme muset před vrcholem sezony pracovat,“ uvedl Heindl, jemuž výkony v utkáních pomůžou odhalit finální nominaci do Finska. „O kádru máme z větší části jasno. Od zápasů s Japonkami očekáváme, že nám těch pár otazníků, co máme, zodpoví,“ dodal.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Kateřina Dvořáková (Benešov), Julie Pejšová (Písek).

Obránkyně:
Daniela Pejšová (Chomutov), Gabriela Horáková (Roudnice nad Labem), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Eliška Vaněčková (Havířov), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Anna Václavková (Černošice), Denisa Habartová (Sedlčany), Adriana Dubová (Kutná Hora).

Útočnice:
Lucie Gruntová (Chomutov), Barbora Bartáková (Sedlčany), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav), Sára Čajanová (Zlín), Patricie Škorpíková (Karviná), Hana Haasová (Krnov), Kateřina Petřeková (Olomouc), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Nikol Nepokojová (Chotěboř), Marie Nowáková (Děčín).

Náhradnice:

Brankářka: Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Nicole Hlinková (Sparta Praha), Lucie Kučerová (Vítkovice). Útočnice: Beáta Svatošová (Choceň), Gabriela Hrubanová (Prostějov).

Realizační tým:

Manažer: Martin Mašek
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Roman Kosina a Klára Mazánková
Lékařka: MUDr. Andrea Jakešová
Kustod: Josef Polenský

Program zápasů (Roudnice n/L)

Pondělí 12. března:
16:00 Česko – Japonsko

Úterý 13. března:
16:00 Česko – Japonsko

Čtvrtek 15. března:
16:00 Česko – Japonsko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz