Ženská reprezentace přehrála Slovenky, pak přišly škrty. Tým míří do Finska

Foto: Karel Švec, Český hokej

28. března 2019, 18:12

Jan Šimek

Krátký kemp ve Velkých Popovicích uzavřely české hokejistky přípravným utkáním se Slovenskem, v němž navzdory jasné střelecké převaze zvítězily "pouze" 2:1. Kádr ženského národního týmu po zápase prošel zúžením. Tým kouče Petra Nováka co nevidět odletí do dějiště světového šampionátu.

Fanshop národního týmu

„Nechci být sebevědomý, ale celý zápas jsme měli pod kontrolou. Byli jsme lepší, místy jsme si vytvořili obrovský tlak, jenže se trápíme v koncovce. Místo toho, aby to po dvou třetinách bylo 5:0, se Slovenkám v závěru podařilo snížit. Pak jak jsme si ještě zahráli pětiminutové prodloužení, ve kterém jsme dali gól,” popisuje trenér Petr Novák.

„Několik sekund před koncem jsme měli buly v útočném pásmu, tak jsme zkusili power play. Signál se nám povedl, jenže při střele jsme trefili hráčku a dostali jsme gól do prázdné branky. Pro oba týmy to byla jedna z posledních příprav před mistrovstvím. Dali jsme si ještě tři nájezdy, v nichž jsme vyhráli 2:1. Obě strany byly spokojené. Byl to dobrý přípravný zápas, v němž jsme si vyzkoušeli různé herní prvky,” pochvaluje si.

Řez kádrem? Loučí se Martinů a Škrdlová

Jak trenéři dopředu avizovali, po utkání se rozhodli zúžit výběr o dvě obránkyně a brankářku Julii Pejšovou. „Sestava nám vykrystalizovala. Museli jsme brát zdravotní stav hráček, na to, jak často reprezentovaly i na jejich aktuální formu a podobně. Aspektů bylo více,” vysvětluje trenér české ženské reprezentace.

„Vyřadili jsme Adélu Škrdlovou a Zuzku Martinů. Obě to jsou mladé holky, které ještě nemají tolik reprezentačních zkušeností. Konečnou nominaci ale musíme nahlásit až 3. dubna, takže se ještě může stát cokoliv. Obě zůstávají připravené naskočit,” doplňuje Petr Novák.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jeho tým se brzy přesune do na sever Evropy. Letošní světový šampionát žen hostí finské Espoo. „V pátek máme ještě trénink tady ve Velkých Popovicích, pak odletíme. Náladu v týmu je dobrá. Soustředěná i bojovná, což bude určitě ještě stupňovat. Přístup hráček je zatím velmi dobrý,” informuje s úsměvem kouč českých hokejistek.

Ve Finsku pak Češky čeká v úterý 2. dubna generálka s Ruskem. Samotný turnaj pro ně začne 5. dubna, kdy se střetnou s Francií.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO ŽENY – SLOVENSKO ŽENY 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. D. Pejšová (Vanišová, Lédlová), 10. Hymlárová (Neubauerová) – 50. Maskaľová (Čurmová).
Rozhodčí: Růžičková – Hájková, Pipková.
Vyloučení: 1:2.
Bez využití.
Střely na branku: 45:8 (15:3, 16:0, 14:5).
Diváci: 38.
Česko: Zechovská (35. Bláhová) – Kolowrat, Zedníková, Tejralová, Horálková, Zíková, Kosinová, Martinů, Škrdlová – Přibylová, Mrázová, Křížová – Mills, Hymlárová, Neubauerová – Vanišová, D. Pejšová, Lédlová – Mlýnková, Studentová, Mašková. Trenér: Petr Novák.
Slovensko: Budajová – Vargková, Šuliková, Čurmová, Drábeková, T. Ištocyová, Kučerková, Maskaľová, Dzurinová – Kežmarská, Čupková, Ihnaťová – Honečková, Hlinková, Klimášová – Matejková, Trebulová, Halušková – Záborská, Rumanová, Novotná. Trenér: Ján Bezděk.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Soupiska české ženské reprezentace před MS ve Finsku

Brankářky: 
Klára Peslarová (MODO, Švédsko), Kateřina Zechovská (HTI Stars, Kanada), Kristýna Bláhová (Příbram).

Obránkyně: 
Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Martina Zedníková a Karolína Kosinová (obě Příbram), Anna Zíková (University of Maine, USA), Samantha Kolowratová (Vermont University, USA), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Aneta Tejralová (Petrohrad, Rusko).

Útočnice:
Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Tereza Vanišová a Vendula Přibylová (obě University of Maine, USA), Barbora Patočková (Příbram), Denisa Křížová (Boston Pride, USA), Klára Hymlárová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Alena Mills (Ufa, Rusko), Simona Studentová (Neuchâtel, Švýcarsko), Aneta Lédlová (AIK Stockholm, Švédsko), Michaela Pejzlová (Clarkson University, USA), Kateřina Mrázová (Connecticut Whale, USA), Noemi Neubauerová (Colgate University, USA), Martina Mašková (University of Regina, Kanada).

Poznámka: Definitivní nominaci musí reprezentace oznámit do 3. dubna. Tým může tvořit 20 hráček do pole a tři brankářky.

Realizační tým

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenéři: Petr Novák.
Asistent trenéra: Petr Tejral.
Trenér brankářek: Vratislav Vajner.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenérka: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský.

Zápasy českého týmu ve skupině MS žen 2019

Pátek 5. dubna:
15:00 Česko – Francie

Sobota 6. dubna:
11:30 Švédsko – Česko

Pondělí 8. dubna:
11:30 Japonsko – Česko

Úterý 9. dubna:
17:00 Česko – Německo

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz