Zemřel Ray Emery. Bývalý brankář Philadelphie či Ottawy se utopil

15. července 21:08

David Jahoda

Velmi smutná zpráva v neděli večer zasáhla nejen hokejovou veřejnost. U kanadského města Hamilton se utopil bývalý brankář Ray Emery, který dlouhá léta působil v NHL. Bylo mu 35 let.

Plekanec Chance liga

Ray Emery si šel v neděli ráno zaplavat s partičkou přátel v jednom z přístavů jeho rodného Hamiltonu. Následně už se ale neobjevil. O smrti nejmenovaného muže informoval jako první místní deník The Hamilton Spectator, že se jednalo o Raye Emeryho následně potvrdil torontský fotograf Andrew Collins. Emery by 28. září oslavil 36 let.

V NHL působil dohromady jedenáct sezon, oblékal dres Ottawy Senators, Philadelphie Flyers, Chicaga Blackhawks, se kterými v roce 2013 došel až ke Stanley Cupu, a Anaheimu Ducks. V sezoně 2008/09 chytal v KHL za Atlant Mytišči. Poslední zápasy své kariéry odehrál v ročníku 2015/16 za německý Mannheim. Kariéru ale ukončil jako hráč Philadelphie.

Hokejová veřejnost si Emeryho mimo jiné pamatuje taky jako brankáře, který když mohl, nebál se shodit lapačku s vyrážečkou, a vyzvat soupeřova gólmana na pěstní souboj. Nikdy se netajil svoji láskou k boxu, vždyť i na své masce měl často vyobrazené podobizny známých boxerů.

Během kariéry ho ale provázela nevalná pověst hráče, jenž má problémy se životosprávou. Nevyhnuly se mu problémy s alkoholem či drogami. V minulém roce byl dokonce zatčen za napadení své tehdejší snoubenky. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz