Zemětřesení v Motoru, končí 16 hráčů! Vampola uzavřel kariéru, Nedorost odchází

Foto: Martin Kurfiřt

Změny v Českých Budějovicích pokračují! Nejprve klub vyměnil trenéra, teď přišla na řadu výrazná obměna hráčského kádru. Na jihu Čech nebude ze současného týmu pokračovat dohromady 16 hráčů! Mezi nimi jsou i Petr Vampola, který se rozhodl pro konec kariéry, či další opora týmu Václav Nedorost, jenž odchází za jinou nabídkou. Motor má v úmyslu do dalšího ročníku vyrazit s výrazně omlazeným celkem. Klub zveřejnil novinky na svých oficiálních webových stránkách.

Nový fanshop

Vedení českobudějovického klubu nenabídlo nové smlouvy útočníkům Janu Bártovi, Michalu Bártovi, Petru Galambošovi, Lukáši Květoňovi a obráncům Jiřímu Kučnému, Patriku Marcelovi a Filipu Novákovi.

Motor nabídl možnost zabojovat o místo v kádru formou zkoušku útočníkům Luboši Robovi a Radku Prokešovi, ti to ale nepřijali a rovněž v týmu pokračovat nebudou. Další dvojicí forvardů, které už nebudeme v barvách Motoru vídat, jsou Josef Mikyska a Richard Nejezchleb. Oba se vrací do svých kmenových klubů, tedy do Liberce, potažmo do Litvínova.

Dostálek či Nedorost jdou za jinou nabídkou

České Budějovice měly možnost uplatnění opce na útočníka Vlastimila Dostálka, ten ale bude s největší pravděpodobností působit v extralize. Vedení klubu sdělil, že by rád využil některou z nabídek, které od týmů z nejvyšší soutěže má na stole. 

Volání jiných týmů vyslyšeli i dva ze tří brankářů Ondřej Bláha a David Gába, útočník Vít Jonák i nejproduktivnější hráč Motorů z uplynulé sezony Václav Nedorost, podle MF Dnes by mohl mít zamířeno do Plzně. U posledních tří jmenovaných měl klub zájem o jejich pokračování, k dohodám na pokračování však nedošlo.

V Českých Budějovicích už nemohou počítat ani s další oporou Petrem Vampolou. Šestatřicetiletý mistr světa z roku 2010 se rozhodl ukončit svou aktivní hráčskou kariéru. 

Otazník zatím visí nad pokračováním obránců Zdeňků Čápa a Kutláka. Jihočeský klub s oběma hráči o setrvání vyjednává.

Šanci dostane devět „zlatých“ starších dorostenců

Už dříve ohlásil klub první posilu, do klubu se po roce v druhé nejvyšší německé soutěži vrací Jakub Babka. Další přírůstky do kádru ohlásí klub na začátku května. Je vysoce pravděpodobné, že jednou z nich bude obránce René Vydarený, který působil posledních pět let v Hradci Králové, a v Českých Budějovicích hrál předtím dlouhých osm let v extralize. V rozhovoru pro iSport.cz to naznačil boss Mountfieldu HK Miroslav Schön.

Už nyní je každopádně jasné, že mužstvo výrazně omladí. Nový kouč Václav Prospal, který nedávno nahradil odvolaného Mariána Jelínka, zařadil do přípravy hned devět hráčů z družstva staršího dorostu, které ve své kategorii získalo titul. Jedná se o brankáře Daniela Svobodu, zadáky Vojtěcha Doktora se Šimonem Kubíčkem a útočníky Martina Beránka, Jakuba Čížka, Vojtěcha Krcha, Pavla Nováka, Michala Silného a samozřejmě i Matěje Tomana.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz