Železárny vs. Petra, legendy či pivo za 16. V Třinci se vrátí do finále 1998

Foto: hcocelari.cz

Oceláři si v rámci oslav 90. narozenin klubu přichystali pro fanoušky hokejovou lahůdku, v repríze finále z roku 1998 se v tamní Werk Areně už dnes od 17 hodin utkají tehdejší hokejisté Třince a Vsetína.

Nový fanshop

Pamatujete ještě, jak Petra v extraligovém finále po domácích triumfech 5:1 a 4:1 vyhrála pod Javorovým 3:1 a slavila čtvrtý mistrovský titul v řadě? Je to už víc než 21 let! Teď drtivá většina aktérů série znovu nazuje brusle a v exhibičním utkání vyjede na třinecký led.

Za domácí nastoupí borci jako Richard Král, Roman Kaděra, Jozef Daňo, Jan Peterek či Lubomír Sekeráš. A našlapaná bude i vsetínská soupiska. Chybět nebudou Roman Čechmánek, Radim Tesařík, Ondřej Kratěna, Michal Broš, Roman Stantien, Rostislav Vlach a další.

Taktovku Třince bude držet tandem Alois Hadamczik – Kamil Konečný, Valachy mají dirigovat Jan Neliba s Petrem Husičkou. Fanoušci se mohou těšit na pestrý doprovodný program a také exkluzivního hosta, z Kanady přiletí kápo třineckých mistrů 2011 Radek Bonk.

„Na utkání se hrozně těším, bude to nářez.“

Souboj legend už vyhlížejí i samotní aktéři. „Na utkání se hrozně těším, bude to nářez. Potkám staré kamarády a spoluhráče, pokecáme, možná pak dáme i nějaké pivko. Věřím, že to bude fajn akce,“ hlásí na klubovém webu tehdejší třinecký brankář Radovan Biegl.

„Budeme chtít vyhrát, stejně jako tomu bylo tehdy,“ velí současný sportovní manažer Vsetína Radim Tesařík, jenž nastoupí přes potíže s kolenem. „Mám chycený meniskus. Normálně bych mohl na operaci, ale musím jít přes bolest. Jako kdyby se hrálo play off,“ líčí.

Ceny vstupenek a občerstvení korespondují s rokem 1998

Třineckou arénou budou znít songy ze závěru minulého tisíciletí a s rokem 1998 korespondují rovněž ceny vstupenek a občerstvení. Lupeny na sezení stály 60 korun, na stání dokonce polovinu. A je libo pivko s klobáskou? Pak zaplatíte dohromady pouhých 36 korun.

Kdo se na exhibici představí?

HC Železárny Třinec: Biegl, Lakosil – Sekeráš, Kuntoš, Pavelec, Jančařík, Gřegořek, Štefanka – Král, Kaděra, Daňo, Zima, Peterek, Chlubna, Folta, Sedlák, Kontšek. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

HC Petra Vsetín: Čechmánek, Kameš – Tesařík, Zubíček, Jakeš, M. Táborský, P. Táborský – Kratěna, Broš, Tomajko, Sršeň, Stantien, Demel, Barus, Krayzel, Vlach. Trenéři: Neliba a Husička.

Rozhodčí: Lipina, Brázdil, Trombík (hrát se bude 3x15 minut).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz