Železárny pošlou miliony, ale rozpočet je třetinový. Košice chystají i try out

Foto: facebook.com/hckosice.sk

Košice se navzdory ekonomické nejistotě přihlásily do nejvyšší soutěže. Klubu pomocnou ruku nabídl dlouholetý generální partner – U.S. Steel Košice.

Generali Česká Cup

Tamní železárny i přes nelehkou situaci v ocelářském průmyslu v nadcházející sezoně podpoří košický hokej příspěvkem ve výši 860 tisíc eur, což je zhruba 22,5 milionu korun.

„Společnost U. S. Steel Košice opět ukázala své velké srdce a zájem o podporu hokeje a hokejové komunity v Košicích, za což jí upřímně děkuji. Stejně tak děkuji i všem lidem, kteří nás podpořili příspěvkem na transparentní účet. Vybrané prostředky využijeme na zabezpečení chodu mládeže, A-týmu a postupné vyrovnání všech závazků,“ říká prezident košického klubu Július Lang pro klubový web.

„Podpora od našeho generálního partnera nám pomůže odehrát sezonu, jejíž cílem bude zachránit hokej v Košicích. Tomu přizpůsobíme všechny aspekty našeho fungování. Oslovíme další potenciální partnery s nabídkou na spolupráci a věříme, že se nám podaří získat další podporovatele,“ přeje si.

Klub už dříve spustil veřejnou sbírku, kterou před časem prodloužil až do konce srpna. Ambiciózní projekt cílil na částku 700 tisíc eur. Zatím se na transparentním účtu sešlo 36 tisíc eur s tím, že fanoušci mohou podpořit košický hokej například i nákupy ve fanshopu.

Try out? Snad se nám podaří vybrat pár hráčů

Rozpočet Košic bude v porovnání s předchozím ročníkem zhruba třetinový. Aktuálním podmínkám se musí přizpůsobit také složení hráčského kádru. I proto klub připravuje třídenní try out kemp, který se uskuteční v polovině srpna.

„Cílem try outu je dát šanci všem hráčům, pro které by bylo ctí a privilegiem obléci dres HC Košice. Pro hráče je připraven třídenní program, v němž budeme počet účastníků postupně snižovat,“ vysvětluje na stránkách klubu sportovní ředitel Košic Jan Šťastný.

„O kádru máme představu. Víme, jaké pozice potřebuje doplnit. Budu spokojený, pokud se nám z try outu podaří vybrat několik hráčů. Jinak aktivně komunikuji s více hráči, s nimiž jsme předběžně dohodnutí. Klub tato jména oznámí po podpisu smluv,“ dodává.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz