Zelená helma díky Gulašimu zůstává v Brně. Největší bojovníky mají Vítkovice

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

9. února 2019, 13:16

hokej.cz

Byl historicky prvním vítězem Radegast indexu. V sezoně 2013/2014 ovládl s celkovým počtem 309 bodů metriku bojovníků. Od té doby utekly další tři ročníky, jednou změnil dres, aby v novém působišti dvakrát vyhrál mistrovský titul. Teď se znovu a zaslouženě hlásí o pozornost. Michal Gulaši obhájil vítězství v Radegast indexu, když po prosincovém ovládl i lednové hodnocení metriky bojovníků. Zelená helma tak v měsíci únoru připadla právě brněnskému obránci se čtyřiadvacítkou na dresu.

Aplikace Tipsport extraligy

TŘIKRÁT A DOST?

Dobrý začátek vede k dobrému konci. Jako by se právě tímto heslem řídil Michal Gulaši. Úvodní zářijové hodnocení sezony totiž v Radegast indexu ovládl právě on. K tomu přidal triumf v prosinci, a aby snad nenechal nikoho na pochybách, vyhrál také lednovou metriku.

Brněnský obránce Michal Gulaši je patronem bojovnosti a obětavosti. Jak jinak si vysvětlit jeho 28 hitů, které rozdal v průběhu prvního měsíce nového roku. Přidal k tomu 24 zablokovaných střel a díky dvěma bodům nasbíraných při účasti na ledě při vstřelené brance se v lednu dostal na celkových 54 bodů.

VÍTĚZNÝ FINIŠ

Gulašiho největší rival v boji o trůn bojovníků, Jan Výtisk z Vítkovic, přitom do posledního lednového zápasu vedl před Gulašim o čtyři body. Vítkovice však poslední zápas měsíce předehrávaly už na začátku ledna, Gulaši tak měl osud ve svých rukou. A neponechal nic náhodě. V utkání proti Chomutovu nasbíral sedm bodů a poslal do Vítkovic jasný vzkaz: zelená helma zůstává v Brně!

„Nikdy nesmíš mít hlavu dole. Protože přesně tohle Guli umí potrestat, jeho odhodlání je klíčem k jeho úspěchům,“ prohlásil před nedávnem na adresu svého kamaráda Gulašiho Jan Výtisk. Jeho slova potvrdil samotný aktér právě vítězstvím v Radegast indexu, díky kterému odehraje všechna únorová utkání v zelené helmě.

VÍTKOVICE V ČELE TÝMŮ

Zatímco v individuálním hodnocení Radegast indexu aktuálně dominuje díky Gulašimu Brno, týmová metrika stále patří Vítkovicím. O tom, že odolnost, obětavost a bojovnost je součástí jejich taktiky, svědčí i fakt, že v první desítce Radegast indexu za měsíc leden jsou hned tři bojovníci z Ostravy. Vedle Výtiska jsou to Jaroslav Mrázek a útočník Jan Schleiss. Celkově si Vítkovice střeží vedení v týmovém hodnocení, ve kterém mají náskok 118 bodů před druhým Třincem.

CO JE RADEGAST INDEX?

Radegast index je parametr statistik, který je od sezony 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře. Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více ZDE.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz