Žejdl dostal stopku za drsný hit na Romana, Jarůšek vyvázl bez trestu

Extraligová disciplinárka se zabývala zákroky Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana a Richarda Jarůška na Ralfse Freibergse, za které oba útočníci v nedělních zápasech inkasovali trest na pět minut plus do konce utkání. Zatímco litvínovský útočník vyvázl bez trestu, ten boleslavský vyfasoval od Viktora Ujčíka stopku na jedno střetnutí.

HokejkaSHOPvanoce

Zákrok Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana

Pro boleslavského forvarda skončil duel už v 21. minutě, od sudích dostal vyšší trest za zásah do oblasti hlavy a krku na vítkovického Ondřeje Romana. Přestože Lukáš Žejdl před střetem nezvýšil rychlost, neodrazil se ani neoddělil ruce od těla, přijde o páteční duel ve Varech.

„Protihráč byl ve zvlášť zranitelné pozici a měl minimální možnost se střetu bránit. Je přitom na zodpovědnosti hráče, že zákrok povede tak, aby při něm nedošlo k zasažení hlavy či krku a tím k ohrožení soupeřova zdraví,“ vysvětluje šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík.

Zákrok Richarda Jarůška na Ralfse Freibergse

Litvínovský útočník musel předčasně pod sprchy na začátku třetí části, kdy zbytečně podkopl zlínského obránce Ralfse Freibergse a vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za podkopnutí. Ujčík ale neshledal, že by měl být Richard Jarůšek disciplinárně potrestán.

„Zákrok nebyl v žádném případě veden takovou intenzitou, aby mohl závažnějším způsobem ohrozit zdraví protihráče. Proto bylo řízení s hráčem zastaveno,“ líčí Ujčík, který má poslední dny celkem dost práce. Už v sobotu potrestal Bedřicha Köhlera stopkou na dva zápasy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz