Ze Znojma do Litvínova? Chemici testují amerického útočníka Millera

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Odvolali trenéra Radima Rulíka, ale tím změny v Litvínově zdaleka nekončí! Robert Kysela se snaží oživit také kádr aktuálně třináctého celku extraligové tabulky. Nový trenérský štáb v čele s Jiřím Šlégrem aktuálně testuje amerického útočníka Adama Millera, který naposledy působil ve Znojmě.

Plekanec Chance liga

„Adam Miller byl uvolněn na zkoušku do extraligového Litvínova a o jeho dalším angažmá se rozhodne v nejbližších dnech. Klub intenzivně jedná o případné náhradě,“ hlásí Orli na adresu třiatřicetiletého útočníka, který k nim přišel v průběhu aktuální sezony 2017-18.

Ve Znojmě si od něj dost slibovali. V minulých dvou ročnících nasbíral v Dánsku a ve Francii dohromady neskutečných 139 bodů, ale v EBEL na ofenzivní koncerty nenavázal. V prosinci sice sestřelil Graz hattrickem, ale ve zbývajících šestnácti střetnutích neskóroval.

„Sháníme hráče do útoku, který by nám pomohl zvednout produktivitu, a také posilu do obrany.“

Miller si mezinárodní soutěž vyzkoušel už dřív v Záhřebu a Dornbirnu, kromě toho v Evropě vyzkoušel také finskou či druhou švédskou soutěž a starty sbíral rovněž v Asijské lize. Nyní je blízko tomu, aby premiérově v kariéře okusil extraligu. Testují ho v Litvínově.

Chemici nejsou spokojeni se třináctou příčkou tabulky, což už na začátku týdne odnesl hlavní kouč Radim Rulík. Nový lodivod Jiří Šlégr by měl už brzy přivítat posily. Jednou z nich může být právě Miller, jenž v zámoří působil v AHL, nižší ECHL i univerzitní NCAA.

Rulík v Litvínově končí, štáb povede Šlégr. Asistentem i Weissmann »

„Sháníme jak hráče do útoku, který by nám pomohl zvednout produktivitu, tak také posilu do obrany,“ prozrazuje na klubovém webu generální manažer litvínovského klubu Robert Kysela. Ten hledá náhradu za Briana Ihnačáka, který na konci prosince odešel do Oltenu.

„O posilách jednáme už delší dobu, ale nejsem teď oprávněn mluvit o konkrétních jménech, protože hrají v jiných klubech. Jde třeba o hráče v týmech, kteří v jiných ligách nepostoupí do play off, ale jejich kluby také musí brát ohledy na své fanoušky,“ doplňuje Kysela.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz