Ze Sparty jsem neutekl, hlásí Vrána. Jak vzpomíná z Vítkovic na Varaďu?

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Ve čtvrtek proběhla blesková hráčská výměna mezi Oceláři a Spartou. Nové působiště v hlavním městě našel Lotyš Roberts Bukarts, ve Slezsku naopak do konce sezony zakotvil Petr Vrána. Třiatřicetiletý útočník si v pátek dopoledne poprvé vyzkoušel led třinecké Werk Areny, v neděli by už měl poprvé v kariéře nastoupit v dresu s drakem na prsou.

Nový fanshop

Jaké jsou vaše dojmy po prvním tréninku v Třinci?
Poprvé jsem viděl zdejší zázemí a je to úžasné. Na české podmínky to je něco neskutečného. Na ledě jsme byli jen ve dvou, šlo o to si trochu zabruslit, přeci jen jsem na ledě nebyl dva dny. Navíc mám za sebou dlouhou cestu z Prahy. Bylo to v pohodě, trochu jsme si zabruslili, zastříleli, nic víc.

Na ledě jste byl s Martinem Gernátem, kterého znáte ze Sparty.
Známe se. Jsem hlavně rád, že to je další z kluků, které aspoň trochu znám a nepřicházím do úplně neznámého prostředí. Myslím si, že mi to pomůže rychleji zapadnout do týmu.

Dalším známým je Martin Růžička, se kterým jste hrál v Chabarovsku.
S Martinem jsme hráli v lajně, on si ale v přípravě bohužel poranil rameno a měl to na delší dobu. Když se vrátil, tak jsme spolu hráli jen chvilku a nedopadlo to tak, jak jsme si přáli. Martin je skvělý hráč, těším se.

Po zápase Třince se Spartou jste se spolu bavili, padla i slova ohledně přestupu?
To vůbec. Bavili jsme se všeobecně o různých věcech. S klukama se potkáváme jednou za čas jen takhle po zápasech, tak jsme se normálně pobavili. O přestupu nepadlo ani slovo.

Přestoupil jste do týmu, který má o dvacet bodů víc než Sparta. To je pro hokejistu jistě příjemné.
Samozřejmě, pro mě se ale nic nemění. Já se budu snažit dál dělat svou práci. Jsem rád, že mi Třinec dal šanci a mohu být tady. Kdykoliv někam jdu, tak se pokaždé snažím dělat to, co nejlépe umím. To samé platí tady. Kluci hrají skvěle, já doufám, že dobře zapadnu a to, co budu dělat na ledě, týmu pomůže k úspěchu.

Šimon Hrubec se ohledně vašeho přestupu vyjádřil s nadšením. To potěší, ne?
Je to lepší, než kdyby řekli, že mě tady nechtějí. Nebudeme si nic nalhávat, jsem za to hodně rád, že to takhle kluci vidí.

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

V tiskovém prohlášení jste naznačil, že poslední rozhovor Michala Broše byl poslední kapkou. Bylo to tak?
Jako poslední kapku bych to neviděl. Víme, že poslední dvě sezony nebyly optimální, ať už z mé strany, nebo celkově týmu. Po tom článku jsem se zamyslel a říkal si, jestli pro obě strany nebude lepší, když se udělá taková změna. Vím, že nějaký zájem o mě byl, Sparta se bavila s více týmy. Byl to přirozený vývoj, domluvili jsme se tak, jak jsme se domluvili.

Uwe Krupp ale nebyl nadšený, že vás ztrácí.
S Uwem jsme o tom mluvili, nakonec nebyl proti a normálně jsme se domluvili. Myslím, že vztahy mezi námi jsou v pořádku. Já jsem hrozně rád za tu zkušenost, je to skvělý trenér a na věci má jiný pohled, než ostatní. Zatím to tam funguje. Došlo k rozhodnutí a myslím, že to bude výhodné pro obě strany.

Na sociálních sítích fanoušci říkali, že jste utekl.
Takhle bych to neviděl, nikdo neutíkal. Byla debata a takové je konečné rozhodnutí. Nevidím důvod, proč by to tam mělo být. Sparta je v tabulce tam, kde je. My jsme bojovali, takové bylo rozhodnutí a domluvili jsme se na přestupu.

Teď vás bude trénovat Václav Varaďa, potkali jste se někdy?
Hráli jsme spolu ve Vítkovicích, trochu se známe. Během sezony ale moc nesleduju jiné týmy, takže teď nejsem schopný říct, jakým stylem Třinec hraje. Jsem přizpůsobivý, věřím, že se přizpůsobím tomu, co bude potřeba a tomu, co po mě bude vyžadovat trenér a tým. V tomhle bych problém neviděl.

Jaké vzpomínky na něj máte jako na hráče?
Venca byl hrozně klidný, tedy až do doby, než vybuchl. Nevím, jak to má teď jako trenér, ale asi to bude podobné. Pamatuju si ještě když hrál v NHL, sbírali jsme kartičky. Byl to velký dříč, to stejné dělal ve Vítkovicích. Hlavu dolů a bojoval do doby, než ho někdo naštval. Pak vybuchl.

Co můžete Třinci nabídnout?
Něco už mám za sebou, věřím, že dokážu pomoct klukům na ledě, vytvořit příležitosti. Umím hrát dopředu i dozadu, umím dát gól. Pokud budu dělat to, co na ledě umím a budeme si vyhovovat, tak věřím, že můžu týmu přinést hodně.

Za měsíc hrajete na Spartě, jaké to bude?
Bude to zajímavé. Byl jsem tam dva a půl roku, zažil jsem tam skvělé věci. Na Spartu mám jenom dobré vzpomínky, jsem rád za šanci tam být. Je to velkoklub, být v Praze a hrát hokej v O2 areně je skvělé. Bude to zajímavý zápas. Věřím, že se nám podaří vyhrát.

V kariéře jste posbíral hodně stříbrných medailí, cinkne teď zlato?
Věřím, že to konečně vyjde. Člověk když někam jde, tak má vždy za cíl zlato. Třinec má obrovskou sílu, pokud budeme pokračovat takhle i nadále, tak ta šance na titul je.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz