Že je nutná reoperace? Nechtěl jsem tomu věřit, vzpomíná Přibyl. Už se těší na led

Foto: hcsparta.cz

8. března 2017. Den, kdy útočník Daniel Přibyl odehrál zatím svůj poslední zápas. Od té doby ho provázely komplikované potíže s kolenem. Poté, co se myšlenkami ocital na hraně pokračování a konce kariéry, nyní doufá, že bude opět všechno dobré.

NHL 20

Pražská Sparta s novým vedením věří, že už se 26letý útočník dá konečně zdravotně zcela dohromady, a pomůže klubu zpět do horních pater extraligové tabulky. Proto mu prodloužila smlouvu, i když za ni po svém loňském návratu neodehrál ani minutu.

Místo toho byl Přibyl vytížený jinak. Pracoval na tom, aby jeho problémové zranění kolene konečně ustoupilo. Ale byl to maraton. 

„Když jsem se vracel ze zámoří, bylo to i proto, že jsem si tam podruhé přetrhl křížový vaz. Operovali mi ho společně s meniskem. Když jsem se měl vracet, domluvil jsem se s doktory v Kanadě i tady, že mi z kolena vyndají šroub. Pravděpodobně jsem při tomto zákroku chytil infekci do nohy. Dlouho jsme ale nepřišli na to, oč jde. Noha mi neustále otékala,“ vrací se Přibyl o rok zpátky v rozhovoru pro oficiální web Sparty.

» Další šance na návrat, Sparta s Přibylem prodloužila smlouvu

„Dostal jsem se až do Olomouce k panu doktoru Holibkovi, který infekci odhalil, a poté mi koleno čistil. A při jednom čištění zjistil, že mi koleno operovali špatně, takže jsem šel u něj na další operaci,“ říká o spolupráci s uznávaným lékařem.

Nutnost koleno přeoperovat byla pro Přibyla nepříjemným překvapením. „Když mi pan doktor Holibka řekl, že je celý vaz třeba přeoperovat, ani se mi tomu nechtělo věřit. Myslel jsem si, že přehání,“ udivilo tehdy Přibyla. „Pak to ale vše začalo zapadat do sebe a dávat smysl. Jakmile jsem věděl, co je třeba udělat, a získal naději, že vše bude opět dobré, ulevilo se mi,“ dodává.

Když ho začaly zdravotní potíže před víc než dvěma lety stíhat, nechal se slyšet, že hlavou mu probleskly myšlenky na konec kariéry. Ty už jsou teď ale definitivně pryč. „I díky tomu, že jsem narazil na lidi, kteří věděli, co je špatně, a chtěli mi pomoct, jsem nepřemýšlel nad tím, že už nemá cenu se pokoušet vracet,“ uvádí.

„Při jednom čištění zjistil, že mi koleno operovali špatně, takže jsem šel u něj na další operaci.“

 

Svůj návrat na led už pomalu vyhlíží, zkusit by to chtěl v polovině srpna. Zároveň však ví, že něco zbrkle uspěchat nemá sebemenší smysl. „V minulosti jsem pár věcí uspěchal, nebyl stoprocentně ready. Teď už mi nepřijde moc rozumné řešit, zda se vrátím o týden dřív, nebo později za cenu, že už to třeba pak nepůjde nikdy,“ konstatuje.

Netlačí na něj ani nikdo z vedení či realizačního týmu. „Petr Ton s Jardou Hlinkou mi dávají dost času na to, abych si vše vyřešil, jak uznám za vhodné, a nic neuspěchal. Podporují mě, jak jen mohou, ale je to hlavně o mně a tvrdé práci,“ uvědomuje si.

Teď už ale, zdá se, zbývá jediné. Předtím, než skočí na led, vypilovat kondici. „V posledních týdnech jsem zvýšil tréninkové dávky, takže cítím trochu únavu, naštěstí už tu zdravou. Každý den se posouvám dál a už se hrozně těším, až se vrátím zpátky na led,“ vyhlíží Přibyl svůj comeback.

Foto: hcsparta.cz

Před svým odchodem do zahraničí sbíral v sezoně 2015/16 za Spartu víc než bod na zápas – ve 45 zápasech základní části zapsal 45 bodů, k zisku stříbra ve vyřazovací části pak přispěl 11 body v devíti duelech. Dokáže se na stejné mety vrátit? Po tom, čím vším si prošel, mu to budou nejspíš přát nejen sparťanští příznivci... 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz