Že by šance pro Motor? Horák se loučí, ve Växjö pokračovat nebude

Foto: vaxjolakers.se

26. března 16:26

Václav Jáchim

Před dvěma lety se přesunul z ruské Kontinentální ligy do Švédska, Roman Horák kývl na nabídku týmu Växjö Lakers. Další sezonu už ovšem nepřidá, vedení účastníka KHL dnes na svém webu potvrdilo, že Horák angažmá v klubu končí.

partneři českého hokeje

Představitelé Växjö začali budovat kádr pro pro příští ročník, jako první informaci k aktuálním změnám uvedli, že klub opouští trojice hráčů. Smlouva skončila Romanovi Horákovi, u Lakers nebudou pokračovat ani brankář Viktor Andrén a obránce Linus Högberg.

„Växjö Lakers děkují všem třem za odvedenou práci pro tým a přejí jim hodně štěstí v další kariéře," uvedl na klubových stránkách sportovní manažer Henrik Evertson.

Horák strávil v týmu dvě sezony, během uplynulého ročníku sehrál 52 utkání, vstřelil 11 gólů a přidal 19 nahrávek. Velmi dobré statistiky podpořila jeho vysoká úspěšnost na vhazování i další přednosti, český reprezentant si na severu Evropy udělal kvalitní jméno.

Jeho další budoucnost je zatím nejasná. Spekuluje se o zájmu mateřského Motoru, extraligovému nováčkovi by se elitní útočník náramně hodil. Ale spíš se zdá, že někdejší hokejista Calgary nebo ruského Podolsku dá přednost dalšímu pokračování za hranicemi.

Syn někdejšího reprezentanta Romana Horáka staršího působí v cizině víc než deset let. V roce 2009 odešel z Českých Budějovic do kanadského juniorského týmu Chilliwack Bruins, období 2011-14 strávil v organizaci Calgary a hrál za první tým Flames i za farmu v AHL.

Účastník olympijských her 2018 je poslední dobou stálým členem, národního mužstva, pravidelně nastupoval pod vedením trenéra Josefa Jandače i jeho nástupce Miloše Říhy staršího. V letech 2017 a 2018 startoval na dvou světových šampionátech.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz