Žďár nestačil na Žihadla. Šumperk přehrál Hodonín, Brod porazil Kolín

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

30. prosince 2017, 23:04

Milan Sochor

Předsilvestrovská kola druhé ligy nabídla ochuzenou paletu zápasů, o to zajímavější bitvy se ovšem zejména ve skupinách Střed a Východ sehrály. V soubojích tabulkových sousedů se vytáhli ti hůře postavení. Moravské Budějovice přetlačily žďárské Plameny, Šumperk porazil Hodonín a Kopřivnice díky hattricku Martina Tomáška otočila zápas s Valašským Meziříčím. V Kotlině, kde byla díky 1126 divákům nejvyšší návštěva kola, v napínavém klání Havlíčkův Brod uzavřel rok 2017 vítězstvím nad Kolínem.

Plekanec Chance liga

SKUPINA ZÁPAD

V rámci devětadvacátého kola se dnes ve skupině Západ hrálo jediné utkání. Trutnov porazil Kobru Praha 4:1 už v předehrávce 20. prosince, po odstoupení Mostu ze soutěže bylo jejich utkání kontumováno ve prospěch Řisut, zápasy Děčína s Jabloncem nad Nisou a Dvora Králové se Sokolovem byly přeloženy na konec ledna. Utkala se tak pouze Bílina s Letňany. Draci si na pražské mužstvo vyšlápli a po dvou třetinách měli v zádech pohodlné vedení o tři branky. V závěrečné části hry se snažili ještě s výsledkem něco udělat, triumf domácích už ale neodvrátili.

HC Draci Bílina – HC Letci Letňany 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

SKUPINA STŘED

Ve skupině střed se odehrály tři zápasy čtyřiadvacátého kola. Poslední Písek hostil Nymburk a začal výborně, když se hned ve třetí minutě ujal vedení. Po vyrovnání se dostali domácí do vedení ještě jednou, svůj náskok ale neuhlídali. Středočeši ve druhé periodě díky trefám Karla Bičištěho a Stanislava Eise zvrátili průběh utkání na svoji stranu a gól do prázdné brány v poslední minutě jen potvrdil vítězství hostů.

Nejvyrovnanější bitvu svedli tabulkoví sousedé. Na led čtvrtých Moravských Budějovic přicestovali hráči třetího Žďáru nad Sázavou. Skóre otevřel žďárský Tomáš Střecha, jenže ještě před přestávkou stačil vyrovnat zkušený Peter Pucher. Po trefě Jana Bulína z poloviny utkání držela domácí Žihadla hubený náskok téměř až do konce, po teči Jakuba Peslara bylo ovšem vyrovnáno a rozhodnout muselo prodloužení. Z něho neuplynula ani minuta a početní převahu zužitkoval Daniel Kabelka, čímž svému mužstvu zajistil bod navíc.

Před zraky 1126 diváků se v Kotlině střetli vedoucí Bruslaři s pátým Kolínem. Ve výborné atmosféře, na které se kromě domácího kotle podílela i velmi početná skupina kolínských fanoušků, tahali celou dobu za delší kus provazu Havlíčkobrodští. Kozlové sice dvakrát smazali náskok domácích a v průběhu druhé třetiny byl stav vyrovnaný 3:3, na další zásahy celku z Vysočiny už ale hosté odpověď nenašli. Dvěma góly se blýskl havlíčkobrodský kapitán Miroslav Třetina, na poslední brance měl podíl i brankář Čeněk Novák.

IHC Písek – NED Hockey Nymburk 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Pašek (Doktor), 17. Ciboch – 16. Josefus (Bičiště, Eis), 32. Bičiště (Kuzďas, Loučka), 37. Eis (Josefus), 60. Kuzďas (Loučka, Josefus)

HC Moravské Budějovice 2005 – SKLH Žďár nad Sázavou 3:2p (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Pucher st. (Matějka, Mikeš), 32. J. Bulín (Rytnauer), 61. Kabelka (Matějka, Mikeš) – 6. Střecha (Hort, Peslar), 58. Peslar (Kunstmüller)

BK Havlíčkův Brod – SC Kolín 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Přidal (Třetina, Vala), 13. Třetina (T. Semrád, Endál), 28. Třetina (Vašíček, Endál), 32. Milfait (Voříšek), 40. Endál (Voříšek, Novák) – 9. Pilný (Zumr), 29. Panna (Pýcha), 32. Pilný (Morkes)

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

SKUPINA VÝCHOD

Ve východní skupině byla dnes na programu dvě utkání dvaatřicátého kola. V souboji předposlední Kopřivnice s pátým Valašským Meziříčím vedl po první třetině v tabulce lépe postavený celek. Po vyrovnání Martina Tomáška si hosté vypracovali těsný náskok ještě jednou, záhy o něj ovšem přišli. Devětatřicetiletý útočník, který několik sezon hájil barvy extraligových Vítkovic, rychle vyrovnal a následně svojí třetí brankou v utkání rozhodl o vítězství domácích. Kopřivnice tak zlomila sérii pěti porážek.

Parádní podívanou sliboval duel třetího Šumperku s druhým Hodonínem. Draci mají výbornou bilanci na domácím hřišti a brzy vykročili za jejím vylepšením. Během dvou minut a čtyř sekund se prosadili Jakub Schejbal s Lubomírem Kovaříkem. Drtiči před přestávkou snížili, jenže druhou dvacetiminutovku opanovali domácí, hráči ve žlutém se dostali do tříbrankového trháku. Po začátku třetího dějství vykřesal Hodonínu jiskřičku naděje Matěj Charvát, tu ale později Jiří Půhoný zase uhasil. Korekce hodonínského Petra Peše z poslední minuty už nic neřešila.

HC TATRA Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Tomášek (Stříž, Suchý), 33. Tomášek (Suchý, Vyčesaný), 37. Tomášek (Suchý, Stříž) – 15. Kývala (Žák), 31. Báchor (D. Varga)

Draci Šumperk – SHK Hodonín 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Schejbal (Ďurkáč, Vymazal), 15. Kovařík (Schejbal, Vymazal), 31. Ostřanský (Lehečka, Fischer), 38. Sedlák (půhoný, Vachutka), 57. Půhoný (Vachutka, Vymazal) – 18. Kužílek (Kadlec), 47. Charvát (Kužílek, Kadlec), 60. Peš (Matula, Sajdl)

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz