Žďár nad Sázavou a Šumperk mají nové trenéry

Foto: Michal Polák, hc-havirov.cz

Progresivní kouč Martin Janeček (na fotce) mění působiště: s Opavou se nedomluvil na nové smlouvě a v rámci druhé ligy přechází do Šumperka. Tam nahradí Jozefa Zavadila.

HokejkaSHOPvanoce

„Je to trenér, který vyznává moderní pojetí hokeje," říká na klubovém webu ředitel Draků Vladimír Velčovský. „Má vynikající analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem dovnitř klubu, tak směrem k médiím a obecně k veřejnosti."

Janeček v minulosti trénoval Prostějov, Havířov a v předminulém ročníku byl dokonce asistentem Františka Výborného ve Spartě. Právě skončenou sezonu strávil v Opavě. Je známý svými motivačními schopnostmi a obrovskou pracovitostí.

Co chce přinést do Šumperka? „Tým podle mě potřebuje větší hlad po úspěchu," hlásí v rozhovoru pro dracisumperk.cz. „Bylo tu totiž hodně hráčů, kteří už nějaký úspěch zažili a neměli tak velikou motivaci. To podle mě rozhodlo v play off, protože v něm vítězí jen ti nejhladovější."

„Tým podle mě potřebuje větší hlad po úspěchu."

Změny v realizačním týmu v minulém týdnu oznámil i Žďár nad Sázavou. Plameny neprodloužily smlouvu s Michalem Konečným. Místo něj se postaví na střídačku Radek Haman, bývalý vynikající útočník. Jeho asistentem bude Martin Nečas.

Žďár nad Sázavou zároveň představil novinky z hráčského kádru. Přicházejí obránci Jiří Kališ (loni Nový Jičín), Vladimír Srnský (dříve mládež Jihlavy), Richard Adam (Pelhřimov) a z Havlíčkova Brodu dorazí útočník Tomáš Chlubna.

U Plamenů naopak končí klíčový bek Jakub Peslar. Mužstvo opouštějí i zkušení forvardi Lukáš Krupka s Ondřejem Stehlíkem. „Pracovní vytížení a rodinné důvody jim nedovolily pokračovat v další sezoně," stojí na webu hokejzr.cz.

Kdo tedy naskočí se Žďárem do letní přípravy? Sláma – Kolda, Koželuh, Pleva, Lojek, Adam, Kališ, Srnský – Bureš, Gregar, Jícha, Kadlec, Kovářů, Kunstmüller, Kuřítko, Nečas, Prokš, Wasserbauer, Chlubna.

Radek Haman.

Radek Haman. | Foto: hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz