Zbrojí na postup?! Tábor z Chance ligy přivedl obránce Pařízka

Foto: hctabor.com

4. srpna 2020, 12:54

Ondřej Mach

Důležitou posilu před nadcházejícím ročníkem oznámili v Táboře. Kohoutům pomůže zadák Tomáš Pařízek, jenž v minulém ročníku působil v Chomutově a Sokolově. Jihočeši o tom informovali na svém webu.

Aplikace Tipsport extraligy

Rodák z Českých Budějovic se tak po mnoha letech vrací do rodného regionu. „Už po minulé sezoně jsem věděl, že to budu směřovat domů. Bydlím v Českých Budějovicích a chtěl jsem působit někde blízko,“ přibližuje na webových stránkách klubu Pařízek.

„K Táboru mám vztah, působil tady i můj strýc. Sedli jsme si s trenérem a manažerem, a už na té první schůzce na mě zapůsobilo, že tady existuje nějaká vize a dává to smysl. Proto jsem se rozhodl sem jít,“ pokračuje odchovanec českobudějovického hokeje.

„Už po minulé sezoně jsem věděl, že to budu směřovat domů.“

Pařízek toho za sebou i přes svůj poměrně nízký věk má docela dost. Během dospívání platil za talentovaného obránce, dokonce si připsal pár startů za reprezentační sedmnáctku. V sezoně 2011/12 se rozhodl zkusit štěstí v zámoří, ve Spojených státech nakonec s přestávkou strávil více než čtyři roky.

Za Atlantikem vystřídal čtyři kluby, než se v roce 2015 vrátil do Evropy. Nikoliv však do České republiky, ale do sousedního Slovenska. V tamní nejvyšší soutěži zvládl patnáct duelů v dresu Trenčína a Popradu, jednou naskočil i v první lize za Senicu.

Rok 2016 předznamenal jeho návrat do zámoří, Pařízek se rozhodl pro angažmá v Southern Professional Hockey League. Ročník ale dokončil v prvoligovém Prostějově, s Jestřáby si mimo jiné zahrál i play off.

„Chtěl bych si to tady maximálně užívat a co nejrychleji zapadnout do party, o které jsem slyšel, že je skvělá.“

Následně dva roky velmi úspěšné působil v Polsku, kde bodově pookřál. Dobrými výkony si řekl o angažmá v Chance lize: uplynou sezonu začal v Chomutově, po sedmnácti utkáních se však přesunul do Sokolova. Dohromady loni odehrál 49 klání s bilancí tří branek a sedmi asistencí.

Teď je Pařízek doma a Táboru se pokusí pomoct s vysokými ambicemi, Kohouti se totiž touží probojovat do první ligy.

„Chtěl bych si to tady maximálně užívat a co nejrychleji zapadnout do party, o které jsem slyšel, že je skvělá. Hlavně bych si ale přál týmu co nejvíc pomoci,“ říká šestadvacetiletý bek na závěr.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz