Zbraň a kulka vedle těla. Johnson si vzal život sám

Foto: puckprose.com

Před týdnem zasáhla hokejový svět smutná zpráva – 7. července ve věku 48 let zemřel Greg Johnson, bývalý kapitán Nashvillu Predators či kanadský reprezentant, který byl v roce 1994 součástí stříbrného týmu na olympijských hrách v Lillehammeru. V tu dobu ještě nebyly jasné okolnosti jeho smrti, o téměř dva týdny později už mají příčiny tragické události konkrétnější obrysy.

Nový fanshop

Informuje o tom deník Detroit News, který má k dispozici policejní zprávu, v níž se píše o tom, že v blízkosti Johnsonova těla byla nalezena zbraň a jedna kulka. 

O důvodech, proč si sáhl na život, lze jen spekulovat, dopis na rozloučenou totiž nezanechal. Policii však vypověděla Johnsonova manželka Kristin, která svého muže bez známek života našla. Řekla, že její manžel prodělal během kariéry několik otřesů mozku, ale nezpozorovala, že by ho trápily deprese.

Přímo do médií odmítli Johnsonovi nejbližší celou tragédii jakkoliv komentovat. Na strohou – avšak vše říkající – výpověď se zmohl jen jeho dlouholetý agent Tom Laidlaw. „Nemůžeme tomu uvěřit,“ pravil.

Kariéru ukončil kvůli srdeční vadě

Bývalý kapitán Nashvillu ukončil aktivní kariéru v roce 2006 poté, co u něj podrobné lékařské vyšetření odhalilo dědičnou srdeční vadu.

Rodák z kanadského Thunder Bay hrál před vstupem do NHL za tým University North Dakota, v roce 1991 se stal s kanadskou dvacítkou juniorským mistrem světa. Ještě větší úspěch zaznamenal o tři roky později, Johnson byl členem stříbrného týmu na olympiádě 1994 v Lillehammeru. Jedním z jeho spoluhráčů byl tehdy i současný generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd.

Na jaře 1993 Johnson startoval také na mistrovství světa, v Německu ovšem cenný kov nezískal. Hokejisté Javorových listů v duelu o bronz podlehli českému národnímu týmu 1:3.

Poté se nadějný útočník prosadil v NHL. Tři sezony strávil v Detroitu, v té následující byl vyměněn do Pittsburghu. Krátce oblékal dres Chicaga, nejlepší obrobí prožil v Nashvillu, kde byl svého času i kapitánem týmu.

V NHL celkem sehrál 785 utkání, vstřelil 145 gólů a přidal 224 nahrávek. Slavnou soutěž válel naposledy v ročníku 2005/05, sezonu předtím kompletně vynechal. Greg Johnon zemřel v neděli 7. července v Detroitu, bylo mu 48 let.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz