Zbořil vymazal „svou“ Kometu dvěma góly: Prý to bude drahé

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Domácí zápasy s Mladou Boleslaví by hokejisté Komety asi nejraději vymazali z kalendáře. Už potřetí za sebou Bruslařskému klubu nedali branku a prohráli. Páteční duel navíc rozhodl odchovanec Brna Adam Zbořil, který svůj někdejší celek „zbořil“ dvěma zásahy. „Byli jsme na Kometu dobře připravení. Tohle byl klíč k úspěchu,“ cenil si. Jak speciální pro něj zápas byl?

HokejkaSHOPvanoce

Hodně cenná výhra v Brně, souhlasíte?
Mohlo to být i horší (úsměv). Určitě jsme předvedli dobrý výkon a naší lajně se zase dařilo, což je jedině dobře. Přispěli jsme ke třem bodům, které vezeme domů, ale podíl na nich má celý tým. Byl to vydřený výkon.

Kometu máte dobře načtenou, že?
Je to tak, byli jsme na Kometu dobře připravení. Dívali jsme se hodně na video a sledovali, co dělají a nedělají, jaké hráče v týmu mají a jak k nim přistupovat. Také přesilovku Komety jsme měli dobře načtenou. Tohle byl klíč k úspěchu.

Úvodní gól, zdálo se, vás hodně nakopl a domácí naopak srazil.
První gól vždycky posune sebevědomí dopředu. Kometa po úvodní brance byla docela zaleklá a my jsme si hráli přesně to, co jsme potřebovali. Byl to hokej nahoru dolů. My jsme hráli útočný hokej, oni hráli útočný hokej a měli problém nás obsazovat u nás ve třetině.

Jak se vám hraje v lajně s Pavolem Skalickým a Michalem Vondrkou?
Odehráli jsme pospolu už hodně dobrých zápasů a jako lajna jsme si sedli. Spolupráce je super, snažíme si puky dávat rychle a já osobně se snažím pro ně dělat černou práci. Oni z toho dokáží těžit a to je super.

Jak jste si coby brněnský odchovanec užil návrat domů?
Bylo to po sedmi letech, co jsem se vrátil domů. Vzhledem k výsledku to bylo super. Skvělá atmosféra, diváci v Brně to umí.

Byl jste proti mateřskému týmu více motivovaný?
Neřekl bych. Šel jsem do toho s tím, že je to další zápas jako každý jiný. Chtěl jsem vyhrát a to asi rozhodlo o dobré koncentraci. Přišel se podívat můj táta, táta od přítelkyně a také jeden známý, takže podporu jsem měl.

Vstřelit gól však trochu motivací bylo, ne?
Proti týmu, za nějž jsem hrál v mládežnických kategoriích, je to vždy něco speciálního. Ani nevím, kolik za góly budu platit, ale prý to bude drahé.

Máte ještě v Kometě nějaké kamarády?
Znám se s Pavlem Jenyšem, Lukášem Klimešem a také Karlem Vejmelkou. Vesměs se všemi mladými kluky, co jsme hráli spolu nebo proti sobě v mládežnických kategoriích.

Vás už v sobotu čeká pikantní domácí souboj s Libercem.
Je to derby a my hráči se na to snažíme nemyslet. Je to hlavně mezi diváky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz