Zaťovič trefil Kometě první výhru. Můžu to řezat a hrát naplno, září

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

16. dubna 2018, 8:00

Jan Šimek

Na nic nečekal a hned po vhazování, které vyhrál jeho parťák Petr Holík, se opřel do puku a poslal ho na bránu. Třinecký gólman Šimon Hrubec nic neviděl a potřetí inkasoval. Martin Zaťovič v úvodní bitvě trefil tyčku, na první gól v letošním play off si musel počkat. Přišel až nyní a byla to pořádně důležitá trefa. Oceláři totiž v závěru snížili, Zaťovičův gól se tak nakonec ukázal jako vítězný. „Teď jedeme domů a musíme vyhrát dva zápasy,“ velí zkušený útočník.

MS žen 2021

Z víkendového tripu ve Slezsku si tak brněnský tým veze na svůj led vyrovnanou sérii. Z první porážky se Kometa dokázala oklepat. „Nejde o to, že nejsme zvyklí prohrávat. Prohrálo se, tím to skončilo. Řekli jsme si, že zítra je nový den a jdeme do toho úplně jinak. Nechtěli jsme dostat první gól, což se nám povedlo. Musíme hrát pořád to svoje,“ uvědomuje si Martin Zaťovič.

Právě jeho trefa, která padla hned po 30 sekundách třetí třetiny se nakonec ukázala jako vítězná. „Snažil jsem se vystřelit navrch a brankář na to asi neviděl. Zaplaťpánbůh za to,“ popisuje gólový moment, při kterém vypálil okamžitě po vyhraném vhazování Petra Holíka. „Na buly se vždycky domluvíme, jak to chceme hrát. Když to vyjde jako nyní, je to super, ale pokaždé se to nepovede,“ bere si slovo Holík.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

„Nevím, jakou mám na buly bilanci. Nedívám se na to. Nijak silný si nepřipadám. Záleží na tom, kdo jde proti mně,“ pokračuje. „Z naší strany bylo důležité, že jsme po inkasovaném gólu nepřestali hrát. Pak se nám podařilo dát gól na 3:1, což bylo samozřejmě důležité. Je lepší vést o dvě branky než o jednu. Poté sice Třinec snížil, ale dokázali jsme to ubránit,“ libuje si Petr Holík.

Kromě trefy Jiřího Polanského dokázal brněnský výběr ubránit všechny další početní výhody Třince. „Plzeň taky dávala hodně gólů z přesilovek, takže jsme si to hlídali. Mají tady trošku delší třetinu, takže ví, jak to hrát. Musíme se s tím vyrovnat. Jedeme domů a musíme vyhrát dva zápasy,“ nabádá Zaťovič, který v jedenácti utkáních play off nasbíral osm bodů za gól a sedm asistencí. „Teď je to super. Můžu hrát naplno a řezat to. Užívám si to,“ směje se.

Kometa oproti sobotě přidala a svůj výkon posunula na mnohem vyšší úroveň. „První zápas byl z naší strany měkký, takže to teď bylo samozřejmě od začátku lepší. Šlo to vidět. Hraje se o všechno, o titul. Ve finále jsou asi dva nejlepší týmy,“ tuší brněnský útočník. „Poté, co jsme prohráli, jsme tentokrát nastoupili do zápasu jinak. Vyšlo nám to a jedeme domů za vyrovnaného stavu. Rozhodně lepší, než prohrávat 0:2,“ uzavírá s úsměvem Petr Holík.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz