Zaťovič rozhodl, radoval se na Bartošáka a byl vyloučen: Komedie! Děláme to oba

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Souboj s parametry play off nabídl duel mezi Kometou a Vítkovicemi, jenž byl přímým duelem o upevnění pozice v elitní šestce. Domácí od poloviny zápasu prohrávali a dlouho nemohli najít recept na obranu soupeře. To se jim povedlo až v závěru, kdy dvěma góly během necelé minuty otočili zápas a strhli vedení na svou stranu. Brno je po výhře 3:1 jednou nohou ve čtvrtfinále.

HokejkaTV

„Je to paráda. Chtěli jsme zápas proti Vítkovicím zvládnout a jsme strašně rádi, že se to povedlo,“ radoval se útočník Martin Zaťovič, jenž zapsal vítěznou trefu. Jak se hecoval s Patrikem Bartošákem a co říkal na emotivní momenty?

Jak náročný zápas s Vítkovicemi byl? Duel jste otáčeli až šest minut před koncem, kdy jste konečně odčarovali kouzlo Patrika Bartošáka.
Říkali jsme si, že musíme hrát pořád stejně a trpělivě. Měli jsme výbornou první třetinu, naše hra byla super. Ale nakonec to byla zase ta naše stará písnička, kdy jsme nedali gól. Poté jsme ve druhé třetině inkasovali a naše hra naprosto spadla o padesát procent dolů. Jsme rádi, že jsme se z toho vyhrabali, a konec zápasu zvládli.

Čím to je, že výsledky v domácím prostředí takhle honíte? Minule jste proti Hradci dokonce vůbec neskórovali.
Máme dobré vstupy do zápasů, jsme aktivní, ale nemám tolik střelby. Musíme chodit do branky, tlačit se tam a zvládnout udělat rozruch. Připadá mi, že každý je z toho trochu nervózní, protože chceme dát co nejvíce gólů, ale místo toho honíme puk po rozích. Máme sice optickou převahu, ale nemá to žádný účinek. Musíme hru zjednodušit.

Utkání rozhodla vaše trefa, za svou oslavu jste ale dostal trest za nesportovní chování. Co přesně se stalo?
Těžko k tomu něco říct, nemůžu se k tomu vyjadřovat, ale je to normální komedie. Radoval jsem se na Patrika Bartošáka a dostal jsem za to deset minut za nesportovní chování. Děláme to takhle na sebe oba. On na mě celý zápas, já na něj při gólu. Šel jsem si to odsedět, ale to je škoda mluvit.

Udělal byste to znovu?
Jasně (směje se).

Předtím naopak Bartošák byl hodně rozezlen kvůli výroku rozhodčích. Svou helmu hodil na led a poté ji prudce kopl do mantinelu. Viděl jste tuto situaci?
Je hodně impulzivní, takže to tak někdy je. Já potom dostal zmíněnou desítku a tím pádem se to vyrovnalo. Někdy je až zvláštní, co se na ledě děje. Jsou v tom nějaké emoce a lidé se do toho různě pletou.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA

Vyhráli jste potřetí za sebou. Cítíte, že forma týmu graduje?
Nevím, jestli forma graduje, ale třetí vítězství v řadě prostě máme. Jsme za to rádi, protože hrajeme o šestku, je na nás tlak a jde vidět, že to zvládáme. Musíme v tom pokračovat. Všichni už víme, že jde do tuhého, a je potřeba zápasy vyhrávat. Plníme, co máme, na sto procent a jsme za to odměněni.

V čem momentálně tkví největší síla týmu?
Dostáváme málo gólů, což se potvrdilo v posledních třech zápasů. S Hradcem jsme předtím sice dostali tři, ale byly to góly hodně blbé a vesměs i náhodné. Zdobí nás výborná defenzíva, naopak ofenzívu musíme zlepšit.

Zlepšila se také vaše hra při zakládání útoků soupeře?
Sám jsem zastáncem toho, že střední pásmo neexistuje, a tak se musí pořád napadat a nutit soupeře, aby dělal chyby. Až když člověk brání vedení, tak poté může stát ve středním pásmu. Podívejte se na švédský a finský hokej, tam nikdo nezná, co je to střední pásmo. Neustále musí bruslit a hrát aktivně.

Je to tedy recept, jak jde uspět proti každému?
Přesně tohle musíme hrát. Tedy náročný fyzický hokej, hodně bruslit, protože to bude v play-off důležité. Když to doma budeme praktikovat, soupeře v začátcích zmáčkneme a dáme nějaké góly, tak bude velké plus pro nás.

Petr Holík zaznamenal v zápase dvě asistence a dostal se v letošní sezóně už přes hranici 50 kanadských bodů. Kde u něj nastal oproti loňské sezóně takový zvrat?
To nevím, to se musíte zeptat jeho. Padesát bodů je určitě krásných, přejeme mu to, ale pro nás je důležitý týmový úspěch. Za individuální body si nikdo nic nevezme.

Ceníte si výhry proti Vítkovicím o to víc, že se vám povedl takový obrat?
Jasně, je to paráda. Chtěli jsme zápas proti Vítkovicím zvládnout a jsme strašně rádi, že se to povedlo. V neděli nás čeká další těžký zápas v Liberci, kde budeme chtít také urvat nějaké body a udržet šestku. Co jsme proti Vítkovicím chtěli, to máme.

V neděli vás čeká utkání na ledě vedoucího Liberce.
Musíme tam jet s tím, že chceme vyhrát, protože Liberec nás letos třikrát porazil. Už se blíží play-off, tak musíme soupeřit ukázat, že nebude pro něj vůbec jednoduché. Pojedeme tam hrát na krev. Chceme vycházet z dobré defenzívy a snad získáme body.

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz