Zaťovič po postupu: K juchání není důvod, máme nějaký cíl a za tím si jdeme

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

V každém ze čtyř duelů mezi Hradcem a Kometou vzal utkání do svých rukou jeden z brněnských hráčů, který řídil výhru. V úvodním klání Jakub Orsava, v souboji dva a tři Peter Mueller. Čtvrtá bitva patřila Martinu Zaťovičovi, který třemi góly vystřelil modrobílým poslední bod v sérii a Východočechům ukončil sezonu. „Chtěl jsem prostě vyhrát a dopadlo to hattrickem. Já jsem to klukům v kabině říkal, že to vezmu na sebe,“ smál se střelec Brna.

HokejkaTV

Zažil jste nejpovedenější duel v kariéře ve vyřazovacích bojích?
Gólově asi ano. Hattrick je super, ale teď je play off a nějaké góly mě vůbec nezajímají. Vyhráli jsme 4:0 na zápasy, jsme šťastní a jdeme se připravovat dál.

Třetí sezonu po sobě jste zvládli čtvrtfinále 4:0 na zápasy. Na papíře to vypadá jednoduše, ale bylo tomu tak i na ledě?
Byla to těžká série. Šli jsme si za svým a myslím si, že to šlo vidět. Všichni věděli, co hrajeme a mohli se na to připravit. I Hradec. Ale oni říkali, že jsme staří. No tak jsme staří - 4:0.

V čem bylo čtvrtfinále nejnáročnější?
Byl to fyzicky náročný hokej. Oba domácí zápasy jsme tahali o jeden gól, ale o to je to sladší. Lehce to oslavíme a s pokorou se jdeme připravovat dál. První vyhrané kolo, to není důvod k velkému juchání.

Museli jste v průběhu série něco měnit?
Nemyslím si. Trenéři nám řeknou taktiku, my si pak mezi sebou ještě ujasníme, co a jak. Potom na ledě je ale vidět, jak je každý zkušený a už ví, jestli má napadat, nebo se vracet. Vzadu nás drží Marek Čiliak, který zavře bránu a my se snažíme dorážky vychytat. To je klíč k úspěchu.

Hattrick jste zkompletoval až v závěru, ale do té doby už tam byly tři čtyři dobré šance.
Dvakrát jsem to tam dobře dostával, ale netrefil jsem ideálně. Ale jak říkám, nešlo o žádný hattrick, vůbec jsem na to nemyslel. Chtěl jsem prostě vyhrát a dopadlo to hattrickem. Já jsem to klukům v kabině říkal, že to vezmu na sebe (smích). Hrouda (Jan Hruška, pozn. red.) mi říkal, ať dám hned první střídání gól. Tak jsem ho dal.

Po završení hattricku přiletěla na led spousta čepic. Dostaly se k vám?
Jo, mám jich tam plný pytel. Podepíšu je a vrátím zpátky majitelům.

Budete nyní sledovat ostatní série?
Já asi ne, kluci možná jo. Budu se soustředit na sebe, abych dobře potrénoval a byl připravený.

V čem podle vás tkví největší síla letošní Komety?
Máme vytyčený nějaký cíl a jdeme si za tím. Jsme jeden tým a není tu jednotlivec, který něco změní. Každý dělá to, co má. A kdyby to nedělal, tak by strašně dostal. Nikdo si nedovolí nic podcenit a všichni táhneme za jeden provaz.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz