Zaťovič hattrickem zrušil škaredou sérii. Co se mění pod Zábranským?

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

23. listopadu 2019, 14:33

Daniel Kinc

Na konci října vedla Kometa tabulku TELH, pak se však Brnem přehnal uragán proher, který odvál nejen dnes už bývalého trenéra Petra Fialu, ale také velkou spoustu bodů.

MS žen 2021

První listopadovou výhru tak svěřenci (staro)nového hlavního kouče Libora Zábranského zaznamenali až v pátek proti Hradci Králové, který hattrickem složil kapitán Martin Zaťovič. 

Byl to z vaší strany povedený zápas? Sérii jste zlomili a vy jste se blýskl hattrickem.
Bylo to samozřejmě emotivní. Chtěli jsme tři body, ale musíme s pokorou vzít dva a dál pracovat. Přerušili jsme tu škaredou sérii a teď doufám, že se zvedneme, začneme vyhrát a půjdeme zase v tabulce nahoru.

Chtěl jste vzít utkání jako správný kapitán na sebe?
O to nejde. Všichni jsme v kabině na jedné loni a chtěli jsme to zlomit za každou cenu. Nějaká práce je na nás vidět a musíme jít dál.

Mazance jste v prodloužení zakončením z úhlu nachytal.
Gólman byl dole a měl tam trochu mezeru. Už jsem nechtěl nic moc vymýšlet, protože jsme sice kombinovali, ale bylo tam až moc nahrávek a žádná střela. Naštěstí to vyšlo a spadlo to tam.

„Nějaká práce je na nás vidět a musíme jít dál."

Nepřevládá přesto drobné zklamání, že máte „jen“ dva body?
Je to trochu rozpačité. Odehráli jsme dobrý zápas, předvedli jsme super věci v obraně. Hráli jsme to, co jsme chtěli, ale bohužel jsme dostali v závěru v přesilovce soupeře vyrovnávací gól. Kdyby nepřišel, všichni by byli spokojení a šťastní. Takhle je to kaňka, ale výhru bereme a jdeme dál.

Přesilovky se vám v poslední utkáních, i když nebodujete, daří skvěle, že?
Jsou hodně důležité. Hradečtí dali také dva góly v přesilovce, přesilovky v dnešní době rozhodují. Jsme rádi, že nám to tam padlo. Dvě moje branky byly stejné a jeden, ten první, padl z dorážky. Vždycky je to o tom, co vám soupeř povolí, nebo jestli gólman udělá chybu. Mně to tam díky bohu napadalo.

Měnili jste v přesilovkách něco? Dříve vám moc nešly, teď jste v posledních šesti utkáních dali hned jedenáct branek v přesilovce.
Přesilovky nám teď jdou, máme je dobře sehrané a nabízí se různé varianty. Soupeř vždycky udělá chybu, my máme o jednoho hráče víc a toho musíme využít. Když to uděláme dobře, tak je velká pravděpodobnost, že dáme gól.

„Hodně pracujeme na hře v obranném a středním pásmu, snažíme se to celkově oživit."

Je na týmu po týdnu od změny hlavního trenéra vidět nějaká změna?
Hodně pracujeme na hře v obranném a středním pásmu, snažíme se to celkově oživit. Dáváme se do kupy a snad to bude zase dobré. Trenéři po nás něco chtějí, my si to dáváme do hlav a musíme je poslouchat. Stále musíme pracovat.

Libor Zábranský často sahá do sestavy i v průběhu duelu.
Dělá to tak. Co vidí, tak se snaží dát na led. Je to takový jeho rukopis. Umí do hry vnést svůj klid a přehled, takže si myslím, že ví, co chce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz