Zásoba hesel? Řeknu si je, když se mi nedaří, vypráví Toman

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Přehlídku brankářských hvězd má na svém dílku mladoboleslavský Daniel Toman, jenž v rámci seriálu Příběhy masek prozrazuje i další podrobnosti.

O Kapku lepší hokej

Hvězdné kariéry v NHL dohromady s pěti Stanley Cupy a osmnácti individuálními cenami, ke kterými čtyřka maskovaných mužů přidala tři olympijská zlata. „Na jedné straně mám Dominika Haška, což je prostě česká legenda, a Henrika Lundqvista. Na druhé jsou Carey Price a Marc-André Fleury. Jsou to nejznámější gólmani z doby, kdy jsem někdy před pěti lety začal sledovat NHL. Jako první jsem si všiml zrovna těchto,“ říká Daniel Toman.

Mít aspoň podobnou kariéru jako jeden ze zmíněných gólmanů si přeje každý mladý hráč, který si zamiloval betony, lapačku a vyrážečku. „Určitě by bylo hezké, kdybych měl nějakou podobnou kariéru, jako mají oni. Je to hodně malá šance a vede k tomu hodně dlouhá cesta, ale nikdy neříkej nikdy, stát se to může kdykoliv,“ sní čtrnáctiletý Bruslař.

Foto: Archiv Daniela Tomana

Foto: Archiv Daniela Tomana

Zbytek přední části helmy doplňují klubová loga. „Nahoře mám nové logo Boleslavi a na bradě mám lva ze starého znaku a ze znaku města Mladá Boleslav. Zároveň je to trošku i český lev,“ popisuje Toman.

Nejpestřejší je určitě zadní kryt, který je plný motivačních mott. „Mám tam hesla, která mě mají nabudit, abych předváděl lepší výkony a více jsem se snažil. Jsou od známých osobností, spisovatelů a různých vědců. Tahle motta mě nejvíce zaujala a hodila se mi i k hokeji, se kterým mají spojitost,“ říká.

Foto: Archiv Daniela Tomana

„Mám tam: Vítězové dělají to, co poražení dělat nechtějí. Sky is the limit. Nemůžeš změnit to, co bylo, ale to, co bude. Nepobývej v minulosti, nesni o minulosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik. Nothing is impossible. Bolest je mýtus a myšlenka v tvé hlavě.“ Tohle žene mladého gólmana dopředu.

„Přiznám se, že už to moc nečtu, protože vím, co tam mám napsané. Vždycky se na to jenom kouknu. Řeknu si něco z toho při zápase třeba v momentě, když se mi nedaří,“ vypráví. Citlivé jsou dva nepatrné iniciály se symbolem křížku. „Jsou to první písmena jmen, která jsou pro mě důležitá, ale je to osobní a nechtěl bych o tom více říkat,“ uzavírá Daniel Toman.

Foto: Archiv Daniela Tomana

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz