Zase jsem vymýšlel ptákovinu, štve Němce. Tradiční blafák už mu nevychází

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeň nenavázala na dvě výhry pod Javorovým a odmítla luxusní porci mečbolů, před vlastními fanoušky podlehla 2:3. Nepomohla jí ani vedoucí trefa kanonýra Vojtěcha Němce.

Nový fanshop

Ten měl v 11. minutě pořádnou kliku. „Ten odraz byl hodně zvláštní. Nick Jones střílel z pravé strany, ale vrátilo se to opět doprava. Ani nevím, jak je to možné. A další šťastný odraz pak byl o Šimona Hrubce. Snažil jsem se to hodit o něj a povedlo se,“ popisuje gól na 1:0.

Euforie a víra byly cítit, jásá střelec Polanský

Mezi střelce se mohl Vojtěch Němec zapsat také ve 46. minutě, kdy se za stavu 2:2 řítil sám na třineckou branku. „Mrzí to moc, šlo asi o zlomový moment. Kdybych proměnil, možná bychom se teď radovali ze stavu 3:0,“ mrzí útočníka, který předvedl svou klasickou kličku.

„Je to už takový reflex. Stejný blafák dělám osm let, ale poslední čtyři už mi nevychází,“ hlásí hořce zkušený hokejista. „Musím se naučit už něco nového. Brankář byl hodně vyjetý a místo toho, abych střílel k tyči, jsem zase vymýšlel nějakou ptákovinu,“ dodává Němec.

Vítěznou trefu dlouho zkoumal videorozhodčí

Co se nepovedlo Němcovi, dokázal v závěru hostující Jiří Polanský, jehož teč na hraně vysoké hole nakonec sudí u videa po dlouhém zkoumání označil za gólovou. „I když to nakonec byla branka, stále jsme mohli vyrovnat.“ Nicméně skóre 2:3 už se do sirény nezměnilo.

Také v sedmém vzájemném utkání v sezoně se radoval hostující tým, Oceláři tak snížili na 1:2 na zápasy. „Třinec odehrál nejlepší zápas v sérii. Ale v pondělí nás čeká další utkání a zase to může být naopak,“ ví Němec před čtvrtou bitvou, která je na programu od 17 hodin.

Sestřih 3. semifinále HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz