Zápas o všechno? Musíme tak nastavit hlavu, velí Stránský. Gól přišel pozdě

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Už se zdálo, že před vyprodanou domácí arénou nedají ani gól. Nakonec v čase 59:38 využil přesilovku Šimon Stránský, ale vyrovnat třetí duel s Třincem už Vítkovice nestihly. Ve čtvrtfinálové sérii je tak dělí jediná porážka od konce sezony.

Nový fanshop

Vítkovičtí hokejisté v dosavadním průběhu série nastříleli Třinci pouhé tři góly. Od toho posledního v úvodní bitvě pod Javorovým do kontaktní trefy Šimona Stránského uplynulo dlouhých 124 minut.

Herně to přitom ze strany Ostravanů bylo mnohem lepší než na ledě Ocelářů. „Jo, i náš start byl slušný. V první třetině jsme byli lepší, měli jsme pár šancí. Hala nás hnala. Přišlo hodně lidí, za což jim samozřejmě děkuji, ale ty šance… Když už nějakou máme, jednu, dvě za zápas musíme využít,” má jasno šikovný hokejista.

Oceláři vedli v Ostravě díky zásahu Michala Kovařčíka z úvodu druhé třetiny, pojistku tak po pěkné souhře přidal v 52. minutě třinecký snajpr Martin Růžička a bylo hotovo. Vítkovičtí už stačili díky Stránského trefě jen snížit. „Kontaktní branka měla přijít dřív. Přitom šance jsme měli, ale asi jsme se opět málo tlačili do brány, nebo nevím. Gól měl přijít dřív,” uvědomuje si útočník ostravského celku.

Ten na hrací plochu naskočil i pro závěrečný nápor, na který Vítkovicím zbývalo pouhých 22 sekund. „Šel jsem na led za Bartese. Musíme tam vyhrát buly, a pak to narvat do brány. To se ale nepovedlo. Třinec má silné bulaře, je to proti nim těžké. Musí u toho být i štěstí. Teď to bylo pozdě a nedali jsme potřebný druhý gól,” mrzí Šimona Stránského.

V play off často rozhodují početní nevýhody, jenže Vítkovice se v nich dlouhodobě trápí. „Bohužel, je to celou sezonu. Pořád něco měníme a zkoušíme, ale nejde to. Budeme věřit, že když jsme tentokrát dali gól z přesilovky, v pondělí nám tam taky nějaký spadne,” věří jednadvacetiletý mladík.

Před vítkovickým mužstvem teď stojí velká výzva. Prohrává 0:3 na zápasy a jakékoliv další zaváhání znamená konec nadějí i sezony. „Pro nás to samozřejmě není dobré, ale musíme nastavit hlavu tak, že v pondělí je zápas o všechno a musíme ho vyhrát. Když ho vyhrajeme, jdeme dál. Nesmíme se dívat na to, že je to 0:3, nebo 1:3. Musíme urvat jeden zápas a přesunout sérii do Třince,” velí Stránský.

Budou na to mít Ostravané dost sil? Zápas dohrávali pouze na tři formace. „Síly určitě budou. V takovéhle chvíli síly být musí a myslím, že i budou. Hlava se musí nastavit tak, aby byly,” dodává na závěr.

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz