Zápas blbec je fuč. Teď nastoupí úplně jiný tým, věří Šmíd i Birner

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberec má po úvodním finálovém nezdaru co napravovat. „Věřím, že do druhého zápasu nastoupí úplně jiný tým,“ shodují se po porážce 1:2 zkušený obránce Ladislav Šmíd a útočník Michal Birner.

Aplikace Tipsport extraligy

„Oceláři v úvodním utkání vyhráli úplně zaslouženě. Byli lepší, lépe nachystaní, vycvičili nás v jednoduchosti. Takhle to má v play off vypadat,“ má jasno člen elitního libereckého útoku s tím, že první bitvu pod Ještědem rozhodly speciální týmy.

Zatímco Liberec v přesilovkách vyšel naprázdno, Třinec v nich dvakrát udeřil. „Přesilové hry v play off rozhodují. Osobně se mi nelíbí, jak je hrajeme. Jsme takoví laxní. Soupeř nám ukázal, jak se mají hrát. Jednoduše s tlakem do brány,“ líčí Michal Birner.

Střelec Hrňa po prvním finále: Byl to těžký boj!

Jeho tým působil od začátku nervózně, hráčům odskakovaly puky a v jejich hře byla spousta nepřesností. „Je to možné. Máme řadu kluků, co hrají své první finále. Ale je to za námi. Věřím, že v pátek nastoupí úplně jiný tým,“ přeje si opora Tygrů.

„Moc dobře víme, že výkon, který jsme předvedli, měl daleko k nějakému ideálu. Věřím, že je tam velké místo pro zlepšení,“ dodává třiatřicetiletý útočník po porážce 1:2. „Takhle to hrát nemůžeme,“ přidává se stejně starý zadák Ladislav Šmíd.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

„Soupeř odehrál výborně první třetinu, nám moc nešly nohy. Dali jsme jim v uvozovkách jen pár přesilovek, ale dvě využili. Speciální týmy jsou potřeba zlepšit. Byl to takový zápas blbec, musíme se z těch chyb poučit,“ hodnotí Šmíd první bitvu.

„Je to však jenom zápas číslo jedna, takže není důvod k panice. Ale pár věcí jsme si v kabině museli vysvětlit. Doufám, že si to každý vezme k srdci a začne u sebe. Podíváme se do zrcadla a v pátek na led vlítne úplně jiný tým,“ slibuje bývalý hráč NHL.

Sestřih 1. finále Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz