Zánik Vajgaru? Jen útlum, hlásí vedení. Nový klub bude hrát v kraji

Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz

Kde je Jindřichův Hradec? Přesně tuhle otázku si kladli druholigoví fanoušci poté, co ČSLH na začátku června zveřejnil jména účastníků třetí nejvyšší soutěže pro nadcházející ročník 2017-18. Tamní vedení nepodalo přihlášku, pod značkou KLH Vajgar nebude v nové sezoně startovat žádný klub.

Nový fanshop

Jindřichův Hradec se dlouhodobě potýkal s finančními problémy. Už loni se neprobojoval do play off, letos dokonce bojoval o záchranu. Boje o udržení sice zvládl, ale stejně jako Technika Brno, která klíčové bitvy sezony shrála nejlépe a vyhrála skupinu, ve třetí nejvyšší soutěži startovat nebude.

"Vajgar Jindřichův Hradec z.s. nebude po usnesení valné hromady zapsaného spolku vyvíjet žádnou sportovní činnost v sezoně 2017-18. Stejnou cestou se vydá KLH Vajgar Jindřichův Hradec a.s., který s týmem mužů nezasáhne do žádné mistrovské soutěže," sděluje jihočeský klub na svém webu.

"Tato skutečnost však neznamená zánik klubu, jde pouze o útlum v rámci sportovní činnosti."

"Tato skutečnost však neznamená zánik klubu, jde pouze o útlum v rámci sportovní činnosti," zdůrazňuje vedení Vajgaru. Klub, jenž pro český hokej vychoval taková jména jako Jan Marek, Aleš Kotalík, Jiří Novotný nebo Zbyněk a Milan Michálkovi, se na druholigové scéně loučí po jedenácti letech.

Situaci se snaží zachránit subjekt HC Vajgar Jindřichův Hradec. "Chceme hrát seniorský hokej a vychovávat mládež. Kmenoví hráči KLH Vajgar Jindřichův Hradec mohou podle dohody přecházet k nám na hostování," prozrazuje pro jchokej.cz předseda nového jindřichohradeckého klubu Jiří Zikmund.

Jindřichův Hradec bude hrát krajskou ligu místo Slavoje Žirovnice

Podat přihlášku do druhé ligy ve stanoveném termínu už nestihl, fanoušci tamního hokeje se přesto mohou v sezoně 2017-18 těšit na mužský hokej. "První tým jsme přihlásili do Jihočeské krajské ligy, v níž bude účinkovat místo Slavoje Žirovnice. To je klub, který nám vyšel vstříc," těší Zikmunda.

"Budeme podporovat HC Vajgar funkcionářsky i materiálně. Tradice v tomto směru je veliká," dodává ke vzájemné spolupráci žirovnický šéf Jiří Skořepa. Vajgar teď musí narychlo poskládat mančaft, který by měl ze střídačky dirigovat Vladimír Riesner. Tedy kouč, jenž naposledy vedl právě Slavoj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz