Zalez! Jordán nacpal soka na střídačku. Mohl jsem ho odvést do kabiny, směje se

Foto: iihf.com

(KANGNUNG, od našich zpravodajů) Postaral se o jeden z nejkurióznějších momentů hokejového turnaje pod pěti kruhy. Michal Jordán rychle spěchal z ledu, jenže do cesty se mu postavil zadák Chris Lee. Obránce národního týmu nic nevymýšlel a skrz vrátka napasoval kanadského soupeře na českou střídačku, kde pak Lee schytal ještě pár strkanců od Martina Erata. Pobavený Jakub Nakládal sedící vedle se usmíval od ucha k uchu.

Plekanec Chance liga

„Jel jsem střídat. Hráli jsme oslabení a měl jsem pocit, že by rozhodčí pískli příliš mnoho hráčů na ledě, protože jsem se nedostal na střídačku. Trochu jsem ho tam postrčil, pak už tam zůstal víceméně sám. Nebránili jsme mu. Spíš do nás bouchal,“ popisuje legrační okamžik Michal Jordán.

Navzdory tomu nakonec pykal. Od rozhodčích vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění. „Bylo nešťastné, že to rozhodčí takhle posoudili. Jsem rád, že to kluci ve třech zvládli ubránit,“ přiznává český zadák. „Mohl jsem ho raději odvést úplně do kabiny,“ směje se. „V první moment nám ale zatrnulo. Nevěděli jsme, o co jde. Teď zpětně už to může být spíš úsměvné,“ dodává.

Sám se na cizí střídačku coby soupeř ještě neocitl. „Zatím ne, ale v zápasech se to občas stává. Spíš tedy poté, když někdo někoho dohraje a hráč přeletí přes mantinel. Tohle jsem viděl poprvé, že by někdo soupeře natlačil na střídačku a ještě za to dostal dvě minuty,“ pokračuje.

Češi ovšem oslabení ve třech zvládli, Kanadu zdolali po nájezdech a díky vítězství nad Švýcary ovládli základní skupinu. „Ceníme si toho, že jsme zvládli tři zápasy, které pro nás byly velmi těžké. Všechna utkání byla hodně vyrovnaná a je super, že jsme je dokázali zvládnout. Doufám, že se nic nezmění a vydrží nám to i nadále,“ věří obránce Chabarovsku.

Jaký duel byl podle něj nejnáročnější? „Všechny zápasy se lámaly ve třetí třetině, ale řekl bych, že nejtěžší bylo utkání s Kanadou. Francík nám parádně vychytal nájezdy. Je fajn, že jsme to uhráli,“ přikyvuje.

Ve čtvrtfinále se čeští borci střetnou s Američany, nebo Slováky. „Nepřemýšlím nad tím, koho dostaneme. Když chcete dojít co nejdál, musíte porazit co nejvíc soupeřů,“ konstatuje Michal Jordán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz