Zákaz fandění? Pohár přetekl, Lední Medvědi zvažují útěk do Humpolce

Foto: hokejpelhrimov.cz

"Hliník se odstěhoval do Humpolce!" Tak tuhle legendární hlášku z filmu "Marečku, podejte mi pero!" můžeme už v následujícím ročníku slýchat v souvislosti s Ledními Medvědy, působícími ve druhé lize. Pelhřimovský klub dostal výpověď z nájmu a už od 1. září mají Zimní stadion na starost jen Technické služby města Pelhřimov. A nejistota, umocněná nesmyslným návštěvním a provozním řádem stadionu, vede klub k myšlence přesunu do nedalekého Humpolce!

HokejkaSHOPvanoce

Už tak napjatou situaci mezi městem Pelhřimov a tamním hokejovým klubem, který k 31. srpnu dostal výpověď z nájmu zimního stadionu, vyostřily nedávno vydané a velmi nesmyslné návštěvní i provozní řády, které obsahují mnohdy až diskriminující opatření. Fanouškům například zakazují hlučně fandit, mávat vlajkami, fotit, případně pořizovat video záznamy. To vše už od nové sezony druhé ligy.

"Bubny na stadionu? To je příliš konkrétní otázka, ale určitě bychom se dohodli."

"Ten, kdo psal návštěvní řád, zřejmě nikdy nebyl na žádném sportovním utkání," hlásí opoziční městský zastupitel Pavel Hájek v reportáži České televize. A proti tomu, co vymyslely Technické služby města Pelhřimov, se samozřejmě bouří také pelhřimovští fanoušci, kteří vytvořili elektronickou petici na podporu pelhřimovského hokeje. Tu už podepsaly víc než dvě stovky nejvěrnějších příznivců.

Město se brání, že chce novými opatřeními především chránit bezpečí a zdraví všech návštěvníků, kteří s velkou pravděpodobností budou muset své vlajky, trubky či bubny od nového ročníku nechat doma. Ale na otázku, jestli mohou přijít s bubnem na zimní stadion, nedokázal odpovědět ani místostarosta Pelhřimova Josef Koch. "To je příliš konkrétní otázka, ale určitě bychom se dohodli," líčí.

V Pelhřimově nedohráli. Nohu jsem měl do pravého úhlu, líčí Plachý

Nejen nesmyslně postavené řády, ale také nejasné provozování hokejového zimního stadionu Technickými službami, vede zástupce Ledních Medvědů k nápadu, který by tamní fanoušci v případě skutečného realizování dost těžce nesli. "Už jsme mluvili se zástupci zimního stadionu v Humpolci o variantě hrát tam druhou ligu," přiznává Aleš Kučera, jenž je generálním manažerem Pelhřimova.

"Samozřejmě v případě, pokud nedojde k dohodě s městem," dodává Kučera, který je připraven jednat. A stejný postoj má i město, které nechce přijít o hokej, respektive druhou ligu, v níž Pelhřimov působí nepřetržitě od sezony 2002-03. V uplynulém roce skončili Lední Medvědi v základní části jedenáctí a v osmifinále play off padli s Vlky z Jablonce nad Nisou. Odstěhují se teď do Humpolce?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz