Zájem z KHL? Moc jsem to neřešil, říká rybář Oksanen. Extraliga je kvalitní

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

21. července 18:01

Josef Prášek

Doposud je pravděpodobně největší posilou Hradce Králové před novou sezonou. Fin Ahti Oksanen hrál už v KHL, AHL nebo nejvyšší finské soutěži, kde byl loni jeden z nejlepších hráčů.

Fanshop národního týmu

Však získal 48 bodů a v tomhle ohledu byl čtvrtý nejlepší z celé ligy. A nabídek měl dost, a to také opět z KHL.

„Ale spíše jsem je moc nevnímal, protože nebyly úplně z klubů, které by byly zajímavé,“ vysvětluje 28letý Oksanen pro oficiální stránky Hradce Králové.

„Bavil jsem se i s mým agentem o tom, že moc hráčů takový krok v předchozích letech neudělalo,“ zamýšlí se a vzápětí pokračuje.

„Nabídky z KHL? Spíše jsem je moc nevnímal, protože nebyly úplně z klubů, které by byly zajímavé."

„Čím více jsme se o tom ale bavili, tím více nám to dávalo smysl. Česká liga je kvalitní, rok od roku lepší,“ odpovídá urostlý útočník.

Jeho přestup z finského klubu KooKoo do Hradce byl rychlý. „Upřímně, po uplynulé sezóně jsem se asi úplně zpočátku neviděl ve střední Evropě, o té jsem moc nepřemýšlel,“ prozrazuje pro mountfieldhk.cz.

„Ale poté se začal Hradec zajímat,“ popisuje s tím, že se následně začal o klub více a více zajímat. A zjistil, že by to mohl být dobrý krok. „Chci se ukázat.“

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Určitě má větší motivaci i skrz to, že se letos nepodíval na mistrovství světa. „Během play off jsem měl nějaká menší zranění, takže je možné, že ovlivnila rozhodnutí trenérů. Ale to nevím. Samozřejmě mě to ale trošku mrzí,“ vykládá hráč se zkušenostmi z americké univerzity.

Tam hrál dokonce na pozici beka, přitom odmala byl útočníkem. „Potom za mnou přišel trenér David Quinn, který působil v posledních letech u New York Rangers, a řekl, že jsem celkem dobrý v ofenzívě, posunul mě dopředu,“ vrací se do minulosti.

„Takže vlastně jediný post, který nyní neumím hrát, je ten brankářský,“ směje se v rozhovoru pro klubové stránky.

„Takže vlastně jediný post, který nyní neumím hrát, je ten brankářský."

Na univerzitě mu dokonce nahrával na góly hvězdný Jack Eichel. Finský Oksanen má i vystudovaného bakaláře z historie a reklamy.

Teď však vášnivý rybář doufá, že se mu bude dařit v Hradci Králové a že spoluhráče vezme na ryby. „Vždycky jsem rybaření miloval, speciálně muškaření," mluví o svém koníčku.

„Je to vlastně celkem vše, co dělám mimo hokej,“ usmívá se borec, který se účastnil i závodů.

„Je celkem zajímavé, že jsem tady v České republice, protože český reprezentační tým je nejlepší na světě,“ vyzdvihuje na závěr české rybáře, kteří se věnují muškaření.

? O tom, jak mu Jack Eichel nahrál na čtyři góly. ? O vystudované univerzitě. ? O Češích jakožto mistrech v rybaření. ?...

Zveřejnil(a) Mountfield HK dne Úterý 20. července 2021

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz